שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתאם הפעולות בשטחים: כך נאכוף את ההקפאה
  צווים מיוחדים, תיחום יישובים וסנקציות נגד ראשי מועצות - אלה כמה מהצעדים, שסוכמו בישיבה בקריה בתל-אביב בראשות מתאם הפעולות בשטחים. מסמך הסיכום הגיע לידי ynet, ואפשר שעוד היום יכריזו נתניהו ומיטשל על הקפאה לעשרה חודשים. ולרשטיין: לא מאמין שהחיסול הזה קורה בממשלת ימין

  בימים הקרובים - אולי עוד לפני גיבוש עסקת שליט עם החמאס - צפוי ראש הממשלה נתניהו להודיע על הקפאת הבנייה בשטחים לעשרה חודשים. עובדה זו, שדווחה באמצעי התקשורת בארץ ובעולם - ולפי מקורות שונים, אפשר שתצא עוד הערב בהודעה מקבילה של נתניהו ומיטשל - מקבלת משנה תוקף בעקבות דיון מקדים, שהתקיים לאחרונה בראשות מתאם הפעולות בשטחים. 

   

  בדיון, שהתקיים בקריה בתל-אביב ופרטיו הגיעו לידי ynet, ניסה המתאם לגבש תמונת מצב על הנעשה בשטח - ולמצוא דרכים ליישם את ההקפאה, לקראת יום פקודה. 

   

  בין השאר, עלה הצורך בחתימת צווים; מפת איסור בנייה בהתאם

   לצו אלוף; תיחום יישובים; הפעלת סנקציות על ראשי יישובים ומועצות; מעצרים והרחקת צעירים המעורבים בחריגות תכנוניות; הפללת מפעילי קרוואנים ביהודה ושומרון וסגירתם באמצעות השב"כ והמשטרה; הגדרת בנייה בלתי חוקית כפעילות פלילית; הריסה מהירה של כל בנייה חדשה ועוד.

   

  עוד הוחלט כי פעילות ממוקדת תכוון נגד תנועת "אמנה". על כלל הפעולות אמור לפקח צוות בין-משרדי ליישום המסקנות.

   

  מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, מגדיר את המסמך כניסיון לחיסול ההתיישבות ביהודה ושומרון - ודווקא בממשלת נתניהו. "התקשיתי להאמין שממשלה ימנית מסוגלת לייצג נייר עמדה שכזה". הוא הביע תקווה שגורמי שלטון "יפעלו בתקיפות נגד כותב המסמך, ולא - משמעותו שהממשלה תומכת בכך". כך או כך, הוא הבהיר: לא נעבור על זה לסדר היום.  

   

  בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני היום ידון בהרחבה נושא היחסים עם הפלסטינים והאפשרות להקפאת בנייה בשטחים. כאמור, על פי מקורות שונים, מיד לאחר מכן תצא ההודעה המקבילה של נתניהו ומיטשל, שליחו של הנשיא אובמה, בדבר הקפאת הבנייה. ברשות הפלסטינית כבר דוחים את המחווה, בשל העובדה שההקפאה אינה כוללת את הבנייה בירושלים.   

   

  בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתקרר
  צילום: צפריר אביוב
  צילום: גיל יוחנן
  חיסול מוחלט: ולרשטיין
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים