שתף קטע נבחר

נאמן הודיע לנתניהו: המועמד ליועץ - עו"ד וינשטיין

המומחה לפלילים, עו"ד יהודה וינשטיין, הוא המועמד ששמו יובא לאישור הממשלה כמחליפו של מני מזוז. הנימוקים: וינשטיין הוא המועמד המתאים לעת הזו, בה יש צורך ממשי לחזק את שלטון החוק ומערכת האכיפה ולהילחם בפשיעה

שר המשפטים, יעקב נאמן, הודיע הבוקר (ה') לראש הממשלה בנימין נתניהו כי עו"ד יהודה וינשטיין הוא המועמד המומלץ מטעמו למשרת היועץ המשפטי לממשלה.

 

וינשטיין הוא אחד מעורכי הדין הפליליים המוערכים במגזר הפרטי, ובין לקוחותיו

ניתן למנות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יושב ראש ש"ס לשעבר, אריה דרעי, ואת ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. מומחיותו נוגעת בעיקר בתחום הפלילי - תחום חשוב לתפקיד היועץ.

  

החלטתו של נאמן נעשתה לאחר עיון בחומרי ועדת האיתור ובחומרים נוספים שהועברו לו, שיחות עם ממליצים של שלושת המועמדים וכן פגישות אישיות עם כל אחד מהם שכללה גם שיחת וידאו עם המועמדת ששהתה בארה"ב, הפרופ' דפנה ברק-ארז.

  

נאמן השתכנע לאחר בחינה עמוקה של הנושא כי עו"ד וינשטיין הוא המועמד המתאים ביותר לעת הזו, בה יש צורך ממשי לחזק את שלטון החוק ומערכת האכיפה ולהילחם בפשיעה וזאת בשל ניסיונו העשיר ביותר הכולל עיסוק מעשי במגוון רחב של תחומי המשפט, הן במסגרת המערכת הציבורית והן במסגרת פרקטיקה פרטית.

  

הוועדה נכשלה - הכדור עבר לממשלה

המלצתו של נאמן ניתנה לאחר שועדת האיתור שהתכנסה לבחור ברשימת מועמדים הכריזה על כישלון המאמצים - והשיבה את המנדט לממשלה. זו החליטה כי נאמן יציג מועמד מומלץ מטעמו. כעת, ההערכה היא שראש הממשלה נתניהו לא יערים קשיים והמינוי יזכה לתמיכת הממשלה.

 

השלב הבא הוא הצגת המועמד המומלץ בממשלה ומתן שבוע ימים לשרים

כדי להעלות השגותיהם. בלוח הזמנים הקצר ביותר, אם לא יהיו קשיים נוספים, צפויה הממשלה לבחור את היועץ המשפטי הבא בעוד כשבוע וחצי.

  

החלטתו של שר המשפטים מסכמת תקופת התלבטות, בצל ההחלטה שלא לפצל לפי שעה את סמכויות היועמ"ש. נאמן עצמו אמר בימים האחרונים למקורביו, שיש לבחור לתפקיד עורך דין מהשוק הפרטי, שיגיע למערכת עם זווית ראייה שונה מאלו הנמצאים בה. לדבריו, אותו אדם יוכל לבחון את הקלקולים שנראים אחרת מזווית הראייה של אדם הבא מבחוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד יהודה וינשטיין. בדרך לכס היועמ"ש
צילום: דודי ועקנין
נאמן. הכריע לאחר התלבטות
צילום: דודי ועקנין
מומלצים