שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בבית: מתגייס מדפנה גמא את הארץ על 50 סמ"ק

  מאושרים, עייפים ומאובקים שבו רז פייגלסון, אביו וחבריהם לקיבוץ שבגליל העליון, לאחר שרכבו על קטנועים מאילת ב-4.5 הימים שחלפו. רז, שמתגייס ליחידה מובחרת, ל-ynet: "ראיתי את המדינה שלנו מהדרום לצפון - וזו הייתה חוויה אדירה"

  עמדו במשימה. 4.5 ימים לאחר שיצאו למסע חוצה ישראל על אופנועי 50 סמ"ק מאילת שבדרום לקיבוץ דפנה שבגליל העליון, השלימו בצהריים (יום א') רז פייגלסון (18), אביו גיא (44), ושני חבריו של האב - אלעד קוטון וניתאי גראס - את המסע, והגיעו מאושרים לאחר שגמאו 750 ק"מ, מרביתם בשביל ישראל.

   

  את המסע קיימו הארבעה כחלק ממתנת הגיוס של גיא וחבריו לרז. האופנועים הגיעו מאובקים כמו רוכביהם, שסימני העייפות ניכרו בהם, אבל האושר על העמידה ביעד היה גדול יותר. הארבעה רכבו כשעל האופנועים מדבקות "חוצה המדינה, אם תרצו אין זו אגדה", ואכן הוכיחו כי כך הם פני הדברים.


  הרוכבים מגיעים ליעד - אחרי 4.5 ימים בדרכים (צילומים: אביהו שפירא)

   

  "לצאת למסע כזה ללא רכב ליווי זה סיכון - אבל עמדנו במשימה", אמר האב גיא בשיחה עם ynet. "ביום השני נתקלנו סמוך לבית קמה בגשם חזק שהביא

  להצפה ולבוץ שלא איפשר לאופנועים להמשיך, ועיכב אותנו בדרך. למחרת הייתה תקלה באחד האופנועים, אבל החלפנו מנוע ובוכנות והמשכנו בדרך ללא תקלות.

   

  "נסיעה מאילת לדפנה על כביש רגיל כוללת 490 ק"מ, אבל מן הסתם החוויה הייתה לנסוע דרך הערבה, המכתשים, היערות, השמורות והחורשות. אתה רואה את יופי הטבע, המעבר מהחוּם בדרום לכתום; לכחול של המים באזור עתלית, הירוק בגלבוע, הכחול בכנרת והפריחות השונות בגליל -  זו חוויה שלא שוכחים".

   

  "אמא כבר לא דואגת"

  מדי יום עצרו חברי הקבוצה לתדלוק, וגמאו יותר מ-150 ק"מ בממוצע. בתחנות הדלק קנו גם את הארוחות להמשך הדרך. "מדי ערב ישבנו מול המדורה ושמענו את קולות התנים", סיפר גיא. "בבוקר פגשנו איילות בערבה, וכמובן ציפורים מסוגים שונים. זה היה מסע מורכב, אבל מספק".


  הפסקת קפה אחרונה במסע

   

  רז, העומד לפני גיוס ליחידה מובחרת בצה"ל בעוד שבועות ספורים, סיפר ל-ynet על התגובות שלהן זכו שותפיו למסע והוא. "פגשנו רוכבי אופנועים כבדים שלא האמינו שנשרוד עם הכלים שלנו את המסע הקשה", סיפר המתגייס הצעיר. "בשבילי ההליכה פגשנו מטיילים ששמעו את הסיפור, עודדו ותמכו.

   

  "כל החברים שלא האמינו שנעמוד במשימה קיבלו הוכחה פעם נוספת, שאני, אבא שלי ושני החברים שלו אלעד וניתאי מבטיחים ומקיימים. המסע הזה הוא חוויה שאקח איתי לשירות הצבאי. ראיתי את המדינה שלנו מהדרום לצפון - וזו הייתה חוויה אדירה. ואמא שלי? היא כבר לא דואגת. חזרנו הביתה בשלום, שמחים ומאושרים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים