שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עסקת אקספון התפוצצה; דוד סלע: ביטלתי הצ'ק
  צ'ק חוזר של 3 מיליון דולר פוצץ את עסקת הרכישה של ספקית התקשורת בידי דוד סלע. "נפעיל נגד סלע את ההוצאה לפועל", כועסים בחברה. סלע: אקספון העולמית לא הגישה את המסמכים הדרושים, ולכן לא ראיתי לנכון לכסות את הצ'ק

  פחות משבוע לאחר שהודיע דוד סלע על כוונתו לרכוש את השליטה בספקית התקשורת אקספון 018 מידי אקספון אינק העולמית, העסקה מתבטלת. הצ'ק שכתב סלע כתשלום ראשון על רכישת אקספון חזר, כך דיווחה החברה לבורסה לניירות ערך. מאחר שכל התחייבויותיו הכספיות של סלע לרכישת אקספון מגובות בהסכם המכירה באמצעות ערבות אישית, אי אפשר בשלב זה להשלים את העסקה.  

   

   

  "הצ'ק חזר כי לא כיסיתי אותו ביודעין", אמר סלע בשיחה עם "כלכליסט". "אקספון העולמית לא הגישה את המסמכים הדרושים לעובדי, ולכן לא ראיתי לנכון לכסות את הצ'ק. כל העסקה מבוססת על 3 מיליון דולר, שעליהם ביקשתי ערבויות אך לא קיבלתי", אמר. 

   

  מאקספון נמסר: "החברה תפעל לפי כל סעד משפטי העומד לרשותה לרבות הוצאה לפועל כנגד דוד סלע באופן אישי וכנגד חברות בבעלותו".

   

  באקספון מתכוונים לחזור למשא ומתן כבר בימים הקרובים עם הגופים שהביעו התעניינות ברכישת החברה. בין המתעניינות: תדיראן טלקום, HOT, מספר מפעילות סלולר ואנשי עסקים. 

   

  סלע העביר בימים האחרונים המחאה בסכום של 3 מיליון דולר (11.4 מיליון שקל), תשלום ראשון מתוך עסקת רכישה של 69% ממניות מפעילת השיחות הבינלאומיות אקספון 018. היקפה הכולל של העסקה עמד על 6.9 מיליון דולר, והיא שיקפה לאקספון שווי של 10 מיליון דולר. סלע הוא בעלי חברת בלוקשתיל, אחת מהמפיצות הוותיקות של מוצרי טלפוניה ותקשורת בשוק התקשורת המקומי, בין השאר עבור פרטנר וסמייל 012. נוסף על כך, הוא מוכר כמשווק של כרטיסי חיוג למגזר העובדים הזרים.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אסף גלעד וגילעד נס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים