שתף קטע נבחר

עסקת שליט: "ויכוח על שחרור אמנה מונא"

העיתון "אל-חיאת" מדווח כי ישראל וחמאס הסכימו על שמות 400 אסירים שישוחררו במסגרת עסקת שליט. כעת נסוב הוויכוח על ה-50 הנותרים

ישראל וחמאס הסכימו על שמות 400 אסירים שישוחררו בשלב הראשון של עסקת שליט, וכעת נסוב הוויכוח על שמות 50 הנותרים. כך דיווח בכיר בחמאס לעיתון "אל-חיאת" שהתפרסם היום (ג') בלונדון. לפי אותו גורם, בין היתר ניטשת מחלוקת על שחרור שלוש אסירות פלסטיניות - אמנה מונא, שרצחה את הנער אופיר רחום לפני שמונה שנים, וכן אחלאם אל-תמימי וקאהירה א-סעדי.

 

בין יתר השמות שנמצאים במחלוקת נמצא גם ראש התנזים בגדה, מרואן ברגותי, מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין, אחמד סעדאת, וכן מספר בכירים בזרוע הצבאית של חמאס, ובהם איברהים חאמד, עבאס א-סייד, עבדאללה ברגותי, ג'מאל אל-היג'א וחסן סלאמה.  

 

בנוסף מתנהל משא ומתן סביב האסירים מקרב ערביי ישראל והאסירים תושבי מזרח ירושלים. על פי הדיווח, הסכימה ישראל לכלול בעסקה 17 אסירים תושבי מזרח ירושלים שמהם מיועדים 10 לגירוש אל מחוץ לשטחים. אותו בכיר מסר כי ישראל הציעה לגרש 130 אסירים, אולם חמאס מתנגד ופועל לצמצם את המספר. לדבריו, ההחלטה על הגירוש תהיה תלויה באסירים עצמם.

  

עוד הוסיף אותו גורם כי המשא ומתן נמשך

באופן אינטנסיבי והמתווך הגרמני נמצא בארץ באופן מתמיד כדי להשלים את העסקה.

 

שלשום הודתה המדינה בדיון בבג"ץ כי בעסקה אמורים לצאת לחופשי 980 אסירים. בית המשפט דן בעתירת הורים שכולים ונפגעי פעולות טרור, שדרשו לפרסם את רשימת האסירים שישראל מתכוונת לשחרר במסגרת עסקת שליט. ההורים טענו בדמעות שהמדינה מפנה להם את הגב, אולם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, אמרה ששמעה כי בינתיים אין כל עסקה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים