שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחירון הרכב של לוי יצחק מתעדכן
  החל ממחירון חודש דצמבר, תקבע תוספת המחיר למכונית משומשת לפי חודש העליה לכביש ובשקלים, ולא באחוזים כפי שהיה עד כה. מטרת עורך המחירון: לפשט את אופן החישוב ולשקלל את רמת סחירות הרכב

  שינוי במחירון הרכב של לוי יצחק: לבקשת המועצה המייעצת של שר התחבורה, החל בחודש דצמבר תהיה במחירון התייחסות למועד העלייה של הרכב לכביש בשקלים, וזאת במקום באחוזים כפי שהיה עד כה. זאת, לאחר שבמועצה נמתחה ביקורת על השיטה הישנה, אשר הקשתה לדברי חברי הוועדה על הציבור בחישוב ערך המכונית. לוי יצחק הוזמן לוועדה, התבקש להגיש שיטת תמחור חדשה וקלה יותר להבנה. התוצאה מתבטאת כבר במחירון הנוכחי.

   

  בשיטה הישנה, נקבע מחיר הרכב - במכוניות שעלו לכביש אחרי ינואר 2008 - כאילו עלה לכביש בחודש ינואר. במכוניות שעלו לכביש בשנת 2007 או לפני

  כן, לא שינה חודש העלייה לכביש את המחיר. בנוסף הופיעה הערה במחירון, לפיה יש להוסיף למחיר המכונית חצי אחוז עבור כל חודש. כך לדוגמה: מחיר טויוטה פריוס שעלתה לכביש בינואר 2008, הוא 120 אלף שקל. אם המכונית עלתה לכביש במאי באותה שנה, יש להוסיף למחירה חצי אחוז לכל חודש, כלומר עוד שני אחוזים. לכן, מחירה אמור להיות גבוה ב-2,400 שקל ממחיר אותה מכונית שעלתה לכביש בינואר, או 122,400 שקל.

   

  במחירון החדש יחליפו שקלים את האחוזים: אם לחזור לדוגמה של הטויוטה פריוס, תוספת המחיר לכל חודש שימוש תהיה 720 שקל, ולא חצי אחוז. לפיכך, המכונית שעלתה לכביש בחודש מאי תזכה לתוספת 720 שקלים כפול ארבעה חודשים, או 2,880 שקל. מחירה לצרכן לפי המחירון יעמוד אם כך על 122,880 שקל - 400 שקלים יותר מהחישוב הקודם.

   

  לוי יצחק מסביר כי השיטה החדשה תהיה לא רק קלה יותר לחישוב מחיר המכונית לפי חודש העלייה לכביש, אלא תיתן ביטוי טוב מבעבר לרמת הסחירות של מכוניות שונות. לדברי עורך המחירון, מכוניות פחות פופולאריות ופחות מבוקשות בשוק יזכו לתוספת מחיר חודשית נמוכה יותר מאשר למכוניות מבוקשות.

   

  יש לציין כי ההשפעה של חודש העלייה לכביש תהיה תקפה רק לשנתיים הראשונות מיום עליית הרכב לכביש. לאחר שנתיים תקבע שנת העלייה לכביש את מחיר הרכב, ללא קשר לחודש המדויק שבו עלה לכביש. כלומר, מחיר מכונית בת שלוש שנים שעלתה לכביש בינואר, יהיה זהה למחיר אותה מכונית שעלתה לכביש באותה שנה, אבל בחודש דצמבר.

   

  גילוי נאות: מחירון הרכב של לוי יצחק מתפרסם ב-ynet

   

  "מחירון המקצוענים"

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחירון הרכב של לוי יצחק מתעדכן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים