שתף קטע נבחר

הרצוג ביטל פגישה עם ראש מועצת שומרון

שר הרווחה החליט לנקוט צעדים נגד ראש מועצת שומרון, שהביע את התנגדותו להקפאת הבנייה בקריעת הצווים. הוא חושש מ"מדרון חלקלק שקשה לחזות מראש את תוצאותיו"

השר הרווחה, יצחק הרצוג, ביטל היום (ג') פגישה עם ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, שקרע מול המצלמות את צו ההקפאה לבנייה בהתנחלויות. לדברי השר, "מעשהו של מסיקה כנבחר ציבור חותר תחת אושיותה של ישראל כמדינה דמוקרטית. קיים חשש שהתלהמות והחרפת ההתנגדות להחלטת הממשלה".

 

הפגישה בין מסיקה להרצוג אמורה היתה להתקיים מחר ובין היתר אמורים היו השניים לדון בענייני המועצה. הרצוג ביטל את הפגישה על רקע הכרזת מסיקה כי לא יכבד את החלטת הקבינט על הקפאת הבנייה בהתנחלויות והאקט שעשה מול מצלמות הטלוויזיה.

 

"קריעת צו ההקפאה היא התרסה כלפי הסמכות השלטונית הלגיטימית והנבחרת של מדינת ישראל",

אמר הרצוג. "קיים חשש שהתלהמות והחרפת ההתנגדות להחלטת הממשלה, בקרב גורמי ימין קיצוני, בגיבוי נבחרי ציבור, יובילו למדרון חלקלק שקשה לחזות מראש את תוצאותיו".

 

הוא הוסיף, כי "דווקא כשר בממשלה וכנבחר ציבור, שאכפת לו ממצבם של אזרחי ישראל כולם, ברור לי כי מעשים מסוג זה עלולים לפגוע בראש ובראשונה באלה ששואפים להשאיר את גושי ההתיישבות הגדולים בריבונות ישראל בהסדר הקבע".

 

השר המשיך והסביר את הסיבות לתמיכתו בהקפאה. "אני טוען שעם כל הכאב שכרוך בכך, המהלך שהתקבל הוא בגדר צעד אסטרטגי משמעותי ואינטרס ישראלי מובהק. למהלך זה יש סיכוי אמיתי ליצירת מציאות אזורית חדשה במזרח התיכון".

 

מסיקה אמר בעקבות ביטול פגישתו עם שר הרווחה: "עצוב מאוד שבוז'י הרצוג ששתק בחקירותיו במשטרה מבקש ללמד אותנו מהו שלטון החוק. החלטתו של הרצוג כשר הרווחה לבטל פגישת עבודה איתי מלמדת על עומק הפוליטיזציה של אנשי השמאל, שכורכים טיפול במסכנות של אנשים עם אידיאולוגיה אישית".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסיקה. קרע צו מול המצלמות
צילום: דודי ועקנין
השר הרצוג. ביטל פגישת עבודה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים