שתף קטע נבחר

נדחה ערעור בזק: דפי זהב תמשיך לפעול מול 144

בזק ביקשה להוציא צו מניעה נגד הפעלת האתר של דפי זהב ובקשתה נדחתה. השופט גרוניס: "טענות בזק יישמעו בהליך העיקרי, בזק תשלם הוצאות משפט בסך 30,000 שקל".

בזק ערערה על החלטת בית המשפט המחוזי והפסידה. שופט בית המשפט העליון, אשר גרוניס, דחה היום (ג') את בקשת רשות הערעור של בזק שהוגשה בספטמבר כנגד הפעלת שירות מודיעין מספרים פרטיים של דפי זהב.

 

למרות שבית-המשפט העליון דחה את הערעור של בזק, הוא הסכים עם שופט בית-המשפט המחוזי, אבי זמיר, שדחה אף הוא את בקשת בזק, כי מדובר כאן בשאלות מורכבות בסוגיות העוסקות בזכויות יוצרים וקשה להעריך בשלב זה לאן תיטה הכף.

 

בזק: 144 מעתיקה את הנתונים מאיתנו

ואכן, בכך לא הגיע הקץ לסכסוך. בין החברות מתנהלת תביעה שבזק הגישה נגד דפי זהב, ובה היא טוענת שדפי זהב, המפעילה אתר לאיתור מספרי טלפון וכתובות, שאבה את הנתונים לאתר שלה מאתר 144 של בזק. בזק גם טוענת שדפי זהב העתיקה את אופן תצוגת הנתונים מ-144. ובכך, דפי זהב פרצה לכאורה למאגר של בזק, עברה על חוק המחשבים, פגעה בפרטיות והפרה את זכויות היוצרים של בזק.

   

בנוסף טוענת בזק כי בחוזה בין שתי החברות בעבר נקבע כי היא תעביר לדפי זהב קובץ נתונים לצורך הפקת מדריכי הטלפון המודפסים שלה, אך דפי זהב התחייבה שלא לעשות שימוש בנתונים הללו.

  

בתגובה, דפי זהב טענה שבזק היא מונופול בתחום הטלפון הקווי והתנהלותה, שנועדה למנוע ממתחרים להפעיל אתרי חיפוש אלטרנטיביים, מנוגדת "לכללי התחרות".

 

לפי בית-המשפט, המסגרת המשפטית של צו מניעה, בניגוד להליך ארוך ומסודר בבית המשפט המחוזי, היא לא המסגרת המתאימה לדון בשאלות העולות מהפרשה. 

 

בית-המשפט העליון קבע כי נזקיה של בזק יוכלו לקבל מענה הולם בפיצוי כספי, אם בסופו של יום היא תזכה בתביעה.

 

את דפי זהב ייצגו ישראל פפר, יוסי כהן ועמית יריב, את בזק ייצגו עוה"ד ארז אהרוני ותומר רייף.

 

מבזק נמסר בתגובה: "בזק לומדת את החלטת בית המשפט"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים