שתף קטע נבחר

שלום לך, ירושלים: סיור בבירה ממעוף הציפור

מלמעלה הכל נראה יפה, מרשים והכי רגוע בעולם. כמה חבל שלמטה הכל תמיד רוחש ומרגיש כמו רגע לפני פיצוץ. רון פלד ועמוס פרידלין מגישים סיור מהאוויר בין האתרים המרכזיים בעיר שחוברה לה יחדיו. ידעתם שאסור לטוס מעל הר הבית?

הרב עובדיה יוסף שליט"א כתב בעבר בסוגיית טיסה מעל להר הבית. בדבריו התייחס לכתבי רמב"ם בהלכות ביאת מקדש, שגרס כבר לפני מאות שנים כי אין להיכנס להר הבית, גם באוויר, בשל קדושת ירושלים וההר שבו הייתה השכינה.

 

 

מדברים אלה הסיק הרב עובדיה וסיכם במשפט "...ולפיכך אסור לנסוע בהליקופטר שמרחף על שטח מקום המקדש".

 

נשמע לכם מופרך? נראה מה תגידו על הסיפור הבא, שאירע ב-1983. עד כמה שהדבר יישמע בלתי-נתפס, סייעו חברי קבוצת "נאמני הר הבית" באותה שנה לפיזיקאי נוצרי אוונגליסט בטיסתו מעל הר הבית. הוא חיפש את ארון הברית ברחבי ההר בעזרת קרני לייזר וציוד מתקדם נוסף, שכן על פי אחת האגדות הוטמן הארון הנחשק מתחת להר עוד בימי נבוכדנאצר, מחריבם של ירושלים והמקדש הראשון.

 

בשל טיסתו הנמוכה של ידידנו הנוצרי מעל להר הבית הוזעקו כוחות הביטחון, משום שהדבר אסוּר לא רק הִלכתית - אלא אף ביטחונית. רבים הם אנשי מדע המדינה שיסכימו כי אחד התרחישים ההגיוניים והמצמררים לפרוץ מלחמת עולם שלישית הוא פגיעה כזו או אחרת במתחם הר הבית וּמִבניו.

 

מה נגיד ומה נאמר, טיסתנו במסוק (הליקופטר נשמע יותר סקסי) הייתה חוויה בלתי נשכחת ותיזכר כמעין תצפית ייחודית על האתרים המרכזיים של ירושלים. אתם מוזמנים להצטרף לטיסה 001 של ynet תיירות, ולא לשכוח להצטרף ליהורם גאון בפזמון החוזר... 

 

 • לאתר של עמוס פרידלין  
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חגים במסוק מעל העיר
  צילום: עמוס פרידלין
  מוזיאון רוקפלר מלמעלה
  צילום: עמוס פרידלין
  מומלצים