שתף קטע נבחר

חשד: פעילי ימין הציתו בית ומכוניות של פלסטינים

ביתו של נאדר האשם-עלאן וכלי הרכב שלו עלו באש, לאחר שלפי החשד פעילי ימין קיצוני הציתו אותם: "מה נעשה עכשיו? אנחנו 12 נפשות בבית. נישן בכביש", הוא אמר ל-ynet

במשטרה חושדים כי פעילי ימין קיצוני הציתו הלילה (יום א') בית ושתי מכוניות של פלסטינים בכפר עין עבוס שליד שכם. איש לא נפגע. המשפחה שרכושה עלה באש הגישה תלונה למנהל האזרחי.

 

נאדר האשם-עלאן, שביתו הוצת לפי החשד, סיפר ל-ynet את שאירע: "בשעה 2 בלילה קמתי מרעש של מכוניות. ניגשתי לחלון להסתכל מה קורה וראיתי סובארו ליד הבית, ליד הטרקטורים שלנו. ליד המכונית עמדו שני אנשים.

 

"התחלתי לצעוק עליהם 'מה אתם עושים' ואז הם התחילו להצית את הכל - את המכוניות ואת הבית, את המחסן שלנו, את הגלגלים של הטרקטור - הכל נשרף, עד היסוד. כשקראתי להם, הם צעקו עלי 'תיכנס הביתה'. מה נעשה עכשיו? אנחנו 12 נפשות בבית, אני לא יודע מה נעשה. נישן בכביש".

 

כוחות הביטחון הגיעו למקום ופתחו בחקירה. לפי הערכתם, הפעולה בוצעה במסגרת מדיניות "תג מחיר" של פעילי ימין על רקע צווי הקפאת הבנייה.

 הם מתבססים על התלונה שלפיה שלושה יהודים ביצעו את המעשה.

 

אנשי ארגון "יש דין" הזעיקו את המשטרה. לדבריהם, באזור הזה רווחות תקיפות של פלסטינים: "הצבא והמשטרה לא נערכו לפעולות תגמול שהיה ברור שיגיעו ומאפשרים לחוליות טרור להסתובב בשטח". 

 

בהערכת מצב שהתקיימה בסוף השבוע בהשתתפות כלל הגופים, צה"ל והמנהל האזרחי - דרשו במערכת הביטחון מהמשטרה להגביר את פעולות האכיפה שלה בשטח כלפי מתנחלים ולבצע מעצרים. החשש נובע מבואם הצפוי של הפקחים גם למאחזים ולהתנחלויות, שבהן מתגורר "הגרעין הקשה", במטרה לחלק צווי הקפאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים