שתף קטע נבחר

מינוי וינשטיין אושר. נתניהו למזוז: עבודה מעולה

הפליליסט הבכיר - שהגן בין היתר על נתניהו, אולמרט ודרעי - ייכנס לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה בפברואר. "הוא המתאים ביותר", אמר השר נאמן. ראש הממשלה נפרד ממזוז: "עשית עבודה מעולה בתנאים מאוד קשים. ניווטת בחוכמה רבה, חוכמת הראש וחוכמת הלב"

הממשלה אישרה הבוקר (יום א') פה אחד את מינויו של עורך הדין יהודה וינשטיין ליועץ המשפטי הבא. וינשטיין יחליף את היועץ הנוכחי, מני מזוז, בתחילת חודש פברואר 2010. כהונתו תימשך שש שנים. חמישה שרים לא השתתפו בדיון, ארבעה מהם השאירו פתקים שבהם הצביעו בעד המינוי. שר אחד בלבד לא השאיר שום הודעה: השר אביגדור ליברמן, שנגדו תלויה החלטה מכרעת אם להעמידו לדין בעבירות חמורות.

 

ארבעת השרים שלא נכחו בדיון, אך השאירו פתקי הצבעה בעד המינוי הם דן מרידור, סילבן שלום, בוגי יעלון ועוזי לנדאו. לפי הודעת הממשלה, תחילת הכהונה כפופה להשלמת ההליכים כנדרש בנושא הסדר ניגוד עניינים - לאור תיקים של בכירים בהם טיפל בעבר - וסיווג ביטחוני. שר המשפטים יעקב נאמן, שהציג את וינשטיין בשבוע שעבר בממשלה, אמר היום כי "אין לי ספק שהוא המתאים ביותר".


נתניהו, הבוקר בכניסה לישיבה. "מזוז ראוי לכל שבח" (צילום: רויטרס)

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך את שר המשפטים על הליך הבחירה והודה למזוז על תקופת כהונתו במלים חמות: "עשית עבודה מעולה בתנאים מאוד קשים. ניווטת בחוכמה רבה, חוכמת הראש וחוכמת הלב. אתה ראוי לכל שבח על מעשיך". 

 

מזוז עצמו אמר: "עורך הדין וינשטיין זוכה להערכה כללית מהקהילה המשפטית, הן בשל ידיעותיו ומקצועיותו והן בשל אופיו ויושרו. הוא יקבל את מלוא הסיוע מהמערכת המשפטית להעברה מסודרת של התפקיד, וגיבוי ותמיכה בעבודתו".

 

כולם היו מרשיו

בהצעת ההחלטה כתב עוד השר נאמן: "עורך הדין וינשטין בעל ניסיון רב. הוא כיהן כסגן בכיר לפרקליט מחוז המרכז ועם פרישתו מהפרקליטות הקים משרד עורכי דין שהתמחה בעיקר בעבירות צווארון לבן, עבירות כלכליות, משפט פלילי, דיני הסגרה, נושאים הנוגעים לביטחון המדינה, משפט חוקי ומנהלי, שוק ההון, ניירות ערך ונושאי משפט ציבורי.

 

"שוכנעתי בפגישתי עם וינשטיין בדבר יכולתו הארגונית והמנהלית, אין לי ספק שהוא יוכל למלא את מירב התפקידים המגוונים המוטלים על היועץ המשפטי לממשלה", ציין נאמן.

 

השר עיין בחומרי ועדת האיתור ונועד עם המועמדים לתפקיד באופן אישי. הוועדה, שהתכנסה לבחור ברשימת מועמדים, סיימה את דיוניה בטונים צורמים, לא הצליחה לגבש הסכמה כנדרש - והשיבה את המנדט לממשלה. זו החליטה כי נאמן יציג מועמד מומלץ מטעמו.

 

לפני ההצבעה שיבחו את המינוי ואת הליך הבחירה שר החינוך גדעון סער, שר האוצר יובל שטייניץ,

 שר הביטחון אהוד ברק ושר התמ"ת, בנימין בן אליעזר.

 

וינשטיין הוא אחד מעורכי הדין הפליליים המוערכים במגזר הפרטי, ובין לקוחותיו נמנו בין היתר נתניהו, יושב ראש ש"ס לשעבר, אריה דרעי, וראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. בתחום האזרחי אין לו רקע בולט, אך פרקליט המדינה, משה לדור, הביע ביטחון ש"הדגשים שבתפקיד יתבעו ממנו ליישר קו".

 

ברקע לבחירה עמדה גם יוזמת נאמן לפצל את תפקיד היועץ המשפטי, שנדחתה בינתיים על-ידי נתניהו, בין היתר בשל התנגדות עזה מצד שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אושר פה אחד. עו"ד וינשטיין
צילום: דודי ועקנין
נתניהו, הבוקר. מילים חמות
צילום: AFP
נאמן ומזוז. שבחים מראש הממשלה
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים