שתף קטע נבחר

"הבעלים יתמכו בתפרון והממשלה תיתן את חלקה"

כך טוענים העובדים שהובטח להם בביקור של חברי הכנסת שקיימו היום סיור במפעל. העובדים חוששים: עד שיותרו החסמים הביורוקראטיים - יהיה מאוחר מדי. ועדת הכספים תקיים דיון דחוף כדי למצוא פתרון שיימנע את סגירת המפעל

חוסר הוודאות ממשיך לרחף מעל עובדי מפעל תפרון, שנקלע לקשיי מימון עם הבנקים: היום הגיע המשבר בו שרוי המפעל שבמשגב, לדיון בישיבת הממשלה. בצהריים נפגשו מנהלי המפעל עם נציגי ההסתדרות ואחר הצהריים ביקרו במקום חברי כנסת שביקשו ללמוד על המצב במפעל ועל חששות העובדים.

 

 

יו"ר מועצת הפועלים באזור כרמיאל, יואב קליין, אמר כי המנהלים הדגישו בפגישה, שהמאבק כרגע הוא על שחרור כספים וערבויות מקרנות ממשלתיות, בכדי לעמוד בדרישות הבנקים. מאבק זה, נקלע כרגע לקשיים מול מחסומים שמערים משרדי הממשלה. "החשש הוא שעד שיותרו החסמים הביורוקראטיים זה כבר יהיה מאוחר מדי", אמר קליין. 

 

בשעות הערב המוקדמות הגיעה למפעל משלחת של כמה חברי כנסת, שביקשו לעמוד מקרוב על הנעשה במפעל ועל הלך הרוחות בקרב הפועלים.


"קודם כל מאוד משמח לדעת שמתעניינים בנו", אמר בתום הפגישה אחד העובדים, המתגורר באחד היישובים הערביים באזור כרמיאל. "היו פה גם חברי כנסת, גם סגן השר איוב קרא. וגם ההסתדרות נכנסה לסייע לנו. שמענו מחברי הכנסת דברי עידוד. הם ציינו כי מצד אחד הבעלים יתמכו במפעל, ומצד שני הממשלה תיתן את חלקה".

 

לדבריו, חברי הכנסת הבטיחו להעלות את הסיוע למפעל – המעסיק מעל 1,000 עובדים – לדיון בוועדת הכספים ובוועדות נוספות של הבית. "חבל על מפעל כזה, שייסגר. זה פשוט ההיי טק של הטקסטיל בישראל. כל מה שעומד בשורה הראשונה של האופנה, מייצרים אצלנו", אמר.

 

ועדת הכספים תקיים מחר ומחרתיים דיון דחוף כדי למוא פתרון שיימנע את סגירת המפעל.

 

בהכנת הכתבה השתתף צבי לביא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפעל תפרון
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים