שתף קטע נבחר

לקראת סגירה? ביהמ"ש מינה כונס למפעל מוליתן

פרסום ראשון: ביהמ"ש המחוזי מינה את עורכי הדין רון חכים וגיא אטיאס לכונסי הנכסים של מפעל הטקסטיל. זאת, לבקשת נושה המפעל בנק דיסקונט ומבלי שלהנהלת המפעל ולעובדיו היה מושג על כך. ההסתדרות: "הבנקים הטעו אותנו"

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, עדי זרנקין, מינה אתמול (א') את עורכי הדין רון חכים וגיא אטיאס לכונסי הנכסים של מפעל הטקסטיל מוליתן בנהריה. זאת, לבקשת בנק דיסקונט שהוא נושה של המפעל. הבקשה הוגשה והתקבלה במעמד צד אחד מבלי שלהנהלת המפעל ולעובדיו היה מושג על כך.

  

 

"נציגי הכונס הגיעו היום אחר הצהריים למפעל בפתאומיות, אחרי שרוב העובדים כבר הלכו ומסרו למנכ"ל, נחום מנדל, את צו הכינוס. הם החליפו את כל המנעולים במפעל, סילקו את כולם ונעלו את הדלתות", מספר אשר שמואלי, יו"ר מרחב הגליל המערבי בהסתדרות. "המעשה הזה הכה את העובדים בתדהמה. במשך כל השבוע שעבר היו פגישות ומגעים ושיחות ודיונים. התחושה והמסר היו חיוביים ואנחנו נרגענו. הבנקים הטעו אותנו והם גיבורים על חלשים".  

 

שמואלי אומר כי ההסתדרות תערוך מחר אסיפת חירום של העובדים וכי עורכת הדין גלילה הורנשטיין תפתח כבר מחר בצעדים משפטיים בניסיון למנוע את סגירת המפעל. 

 

משמעות הכינוס, בין השאר, היא שהסכמי העבודה מבוטלים. העובדים אינם נושים מובטחים, לעומת הבנק שהוא נושה מובטח ולפיכך לא רק שהם עשויים להיות מפוטרים כל יום, אף השכר שהולן אינו מובטח וכפוף להסכמות עם הכונס - באישור בית המשפט.

 

עו"ד חכים אמר ל-ynet: "אנחנו מתכוונים לתפוס את המפעל, לשים שמירה, ולחדש את פוליסת הביטוח על הציוד והמכונות, שעד עכשיו לא היו מבוטחים".  

 

מה יהיה לגבי המשך הייצור ולגבי העובדים?  

 

"המפעל אינו מייצר מזה כשבועיים, מאז שאזלו להנהלה חומרי הגלם. הדיון הבא בבית המשפט נקבע ל-13 בדצמבר ועד אז אין עבודה". 

 

מפעל מוליתן מונה כ-100 עובדים, רובן נשים וביניהן אמהות חד הוריות רבות. בנק דיסקונט מונע הקצאת אשראי נוסף של 1.5 מיליון שקלים שיאפשר את תשלום משכורת העובדים, אותה הם לא קיבלו כבר חודשיים, וכן שחרור של חומרי גלם "התקועים" במכולות בנמל חיפה - דבר שיאפשר את המשך הייצור במפעל.


פורסם לראשונה 06/12/2009 19:45

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"דיסקונט - מפטרים אותך אישית". הפגנת העובדים
צילום: דנה קופל
מומלצים