שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

מנהל העיזבון של פנאן יחקור את ניק לוין בלונדון

משה זינגל יגיע בסוף החודש לבירה האנגלית כדי לחקור את איש העסקים, ששמו נקשר בפרשת פנאן. זינגל ביקש מבית המשפט לחייב את רשות המסים להעביר לו חומרי חקירה. הבוקר נחקר אחיינו של פנאן, עזר גפני

עו"ד משה זינגל, המשמש כמנהל העיזבון של מוני פנאן ז"ל,  מתכוון לצאת בסוף חודש דצמבר לאנגליה כדי לחקור את איש העסקים, ניק לוין. שמו של לוין הוזכר מספר פעמים כמי שקיים קשרים עסקיים לא ברורים עם פנאן בתחום ההשקעות. לוין עצמו הכחיש בתוקף במספר הזדמנויות.

 

לפני כשבועיים הוציא זינגל בקשה לצו חקירה נגד לוין, אולם בשל העובדה שאיש העסקים היהודי המתגורר בלונדון לא מתכונן להגיע בקרוב לישראל, יטוס מנהל העיזבון של פנאן ויחקור אותו בעירו.


בקרוב הוא יזכה לאורח. ניק לוין (צילום: שאול גולן)

 

במקביל, פנה עורך הדין זינגל לבית המשפט לענייני משפחה, בתביעה לחייב את רשות המסים לקבל את כל הפרטים מהחקירה העניפה בפרשת בנק ההשקעות של פנאן ז"ל. מהרגע שנכנס לתפקידו כמוציא לפועל לצו הירושה, ביקש זינגל מרשות המיסים להראות לו את ממצאי החקירות, אולם עד כה זה לא קרה.

 

אחיינו של פנאן נחקר ברשות המסים

במקביל לפעילות של זינגל, נמשכת חקירת רשות המסים בפרשה. הבוקר נחקר עזר גפני, אחיינו של המנהל המיתולוגי של מכבי תל אביב. מאז ששם פנאן קץ לחייו, התפרסמו ידיעות רבות על כך שגפני היה אחד מהאנשים שהעבירו את מעטפות הכסף למשקיעים בבנק של פנאן, והוא יצטרך לנפק הסברים לחוקרי רשות המסים על החשדות הללו.

 

גפני מצטרף לשורה ארוכה של נחקרים שכבר מסרו עדות במשרדי רשות המסים. ביניהם אפשר למצוא מאמנים, שחקנים ועסקנים. צביקה שרף, פיני גרשון, דייויד בלאט, עודד קטש, נדב הנפלד, דריק שארפ, ציון נתן, רגב פנאן (בנו של מוני) כבר מסרו את עדותם.

 

במקביל, התקיימו שתי פשיטות על משרדי מכבי תל אביב, ברחוב הירקון בעיר, במהלכן הוחרמו מסמכים רבים ונבדקו קבצי מחשב. בשבוע שעבר התבצעה פשיטה על חנות לצורכי נגרות השייכת לשופט העבר ויו"ר הוועדה המקצועית של איגוד השופטים, דוד דגן. עם זאת, ברשות המסים סירבו לאשר כי לפשיטה יש קשר לחקירת בנק ההשקעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד משה זינגל
צילום: תומריקו
מומלצים