שתף קטע נבחר

נקמה במכוניות בירושלים: "נקפיא גם אתכם"

צמיגי כלי הרכב שחנו הלילה בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים נוקבו לפי החשד על-ידי פעילי ימין. תושב השכונה ל-ynet: ריססו "אם יקפיאו אותנו, נקפיא גם את חייכם"

צמיגים מנוקבים וכתובות גרפיטי נגד הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון - אלה הם מעשי הוונדליזם אליהם קמו הבוקר (יום ג') תושבי שכונת הגבעה הצרפתית בירושלים. גורמים במשטרת המחוז אמרו ל-ynet כי החשד הוא שפעילי ימין עומדים מאחורי המעשה: "מדובר באירוע חמור שימוצה עד תום והחשודים ייעצרו".

 

הבוקר התלוננו במשטרה תושבים המתגוררים ברחוב הלח"י בעיר, כי צמיגי המכוניות ברחוב נוקבו. כוחות המשטרה שהגיעו למקום מצאו לכל אורך הרחוב כ-20 כלי רכב שצמיגיהם מנוקבים. לשמשות הוצמדו פתקים בגנות הקפאת הבנייה בהתנחלויות. בנוסף, על קירות הרחוב בשכונה המעורבת רוססה הכתובות: "סכנה, כאן בונים".


הכתובת שרוססה על הקיר. ונדליזם בשכונה (צילום: גיל יוחנן) 

 

משטרת ירושלים פתחה מיד בחקירה. גורמים במשטרה מסרו, כי "אנו מתייחסים בחומרה לאירוע של גרימת נזק לכלי רכב של אזרחים. נפתחה חקירה שתתנהל באינטנסיביות". המכוניות שצמיגיהן נוקבו בעלות לוחות זיהוי צהובות. ההערכה היא כי החשודים ביקשו לפגוע בכלי רכב של תושבים ערבים בשכונה.

 

אחד מבעלי המכוניות שנפגעו, עאמר אבו-ליל,

סיפר ל-ynet כי התושבים מצאו על הקירות ועל כלי הרכב כתובות שרוססו, כמו "זהו תג המחיר" ו"אם יקפיאו אותנו, נקפיא גם את חייכם". אבו ליל סיפר, כי הפוגעים לא הסתפקו בניקוב הצמיגים - בחלק מכלי הרכב נפגעו גם המראות והוצמדו דפים עליהם נכתב: "כשחיינו יהיו בסכנה, גם חייכם יהיו בסכנה ולא רק את חיינו יקפיאו".

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, גינה את המעשה: "המאבק שלנו נגד ההקפאה חייב להתנהל ללא כל אלימות מצידנו, כפי שאכן היה עד עכשיו בכל היישובים. ניקור צמיגים ומכוניות של אזרחים, ומעשים בסגנון זה שנעשו בירושלים, הם גם עוולה וגם איוולת. הם פסולים מוסרית וגורמים נזק למאבק שאנחנו מנהלים".

 

פעולות המחאה בעקבות ההחלטה להקפיא את הבנייה ביהודה ושומרון נמשכות מדי יום, בהתנחלויות וכן בתוך תחומי הקו הירוק. כ-60 פעילי ימין ניסו אמש לחסום את כביש הכניסה לירושלים. כוח משטרה שהיה במקום פיזר את המפגינים, ועצר שמונה מהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזק למכוניות. המשטרה חוקרת
צילום: גיל יוחנן
המסר שהוצמד למכוניות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים