שתף קטע נבחר
חי מונדו – סטודיו לתרבות העיצוב

מאמא אפריקה

בשקט וללא מסע יחסי ציבור הגיע הזמר האפריקאי אלפא בלונדי לישראל כדי לחלוק כבוד לד"ר תמר גולן, אימו המאמצת, החונכת את "מרכז אפריקה" באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. גם השוק השחור היה במפגש המשפחתי

אלפא בלונדי, זמר הרגאיי המפורסם מחוף השנהב, הגיע בתחילת השבוע לארץ כאורח המרכזי של "מרכז אפריקה" באוניברסיטת בן-גוריון. בלונדי לקח חלק במופע הנעילה של אירועי השקת המרכז, שם ביצע בין היתר את שיריו המפורסמים "ירושלים" ו"מצדה".

 

האחראית לביקורו של הזמר היא ד"ר תמר גולן, מי שהייתה בעברה עיתונאית ושליחה במספר מדינות באפריקה, ומאוחר יותר מונתה לשגרירת ישראל באנגולה. במהלך שהותה בחוף השנהב בשנות השבעים התוודעה לבלונדי, עוד בטרם התפרסם, והחליטה לאמץ אותו. הוא, מצדו, קורא לה "מאמא". בלונדי, שכבר הופיע בישראל לפני כעשור, נענה להזמנה של גולן לחזור לביקור פרטי ולהופיע ללא תמורה בטקס הפתיחה של מרכז אפריקה, כאות הוקרה לגולן.

 

אלפא בלונדי, שהיה בין הראשונים שניגנו רגאיי רוטס אפריקאי, הוא מעריץ גדול של ישראל המעורה מאוד בפוליטיקה המקומית ועסוק בקידום השלום באזורנו ובאפריקה. חוץ מלשיר באנגלית וצרפתית הוא גם שר בעברית במדינות ערביות ואף הוציא אלבומים בשם "ירושלים", "מצדה", "אלוהים", "יצחק רבין", "הנביאים", ועוד.

 

"מרכז אפריקה" של אוניברסיטת בן גוריון החל לפעול בראשית שנת הלימודים הנוכחית. זהו גוף רב-תחומי הפועל להרחיב את מעורבות הסטודנטים המקומיים במחקר והתנדבות בארצות כמו טנזניה, אנגולה, חוף השנהב וגאנה, וכן לשלב בפעילות המקומית מומחים לאפריקה ונציגים דיפלומטיים מהיבשת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלפא בלונדי עם ברבירו. קפה, תה או וויסקי?
צילום: רפי ברבירו
לאתר ההטבות
מומלצים