שתף קטע נבחר

ח"כ נפאע יואשם במגע עם סוכן זר בסוריה

היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין את הח"כ מבל"ד באשמת מגע עם סוכן זר, לאחר שנפגש בסוריה עם סגנו של מזכ"ל החזית העממית וניסה להיפגש עם חאלד משעל. ח"כ נפאע בתגובה: ההחלטה מוזרה. פעילותי בקרב הדרוזים מפריעה לגורמים במדינה

חבר הכנסת סעיד נפאע מבל"ד, שיצא לסוריה , הולך ומסתבך בעקבות הנסיעה. בכתב האישום שיוגש נגדו, בכפוף להסרת החסינות, הוא יואשם במגע עם סוכן חוץ, בעקבות פגישה שקיים עם סגנו של מזכ"ל החזית העממית, טלאל נאג'י. בעקבות הביקור, הגיע גם ללשכתו של בכיר חמאס, חאלד משעל, אך לא נפגש איתו. הוא נאשם גם בסיוע ליציאה שלא כדין למדינת אויב וכן ביציאה שלא כדין למדינת אויב.

 

מכתב האישום, שיוגש נגדו לבית המשפט המחוזי בנצרת, נקבע כי סוריה היא מדינת אויב על-פי חוק. "בחודש יולי 2007 פנה הנאשם לשר

 הפנים בבקשה לאשר יציאת כוהני דת דרוזים, אזרחי ישראל, לסוריה - אולם קיבל תשובה כי מטעמי ביטחון לא התקבל היתר כמבוקש".

 

למרות התשובה, חבר ח"כ נפאע לשמונה אנשי דת וארגן את נסיעתם לסוריה. ב-6 בספטמבר 2007 הגיע עם 282 נוסעים באוטובוסים מישראל לירדן, שם שהו מספר ימים. הוא תיווך בינם לבין השגרירות הסורית, שם הוצאו להם אישורי כניסה לסוריה בסיוע של ח"כ לשעבר עזמי בשארה. לאחר קבלת אישורי הכניסה נכנסה הקבוצה יחד עם חבר הכנסת נפעא לסוריה, שם שהו כשבוע. "במעשים המתוארים לעיל יצא הנאשם שלא כדין לסוריה, ללא היתר כדין משר הפנים או מראש הממשלה, וכן סייע ביודעין לקבוצה של כ-280 איש לצאת למדינת אויב ללא היתר כדין".

 

בסוריה הוא נפגש באופן חשאי עם סגנו של מזכ"ל החזית העממית. "במעשים המתוארים קיים הנאשם מגע עם סוכן חוץ ללא הסבר לכך", נכתב בכתב

 האישום. במהלך הפגישה התקשר נאג'י למשעל ותיאם פגישה בין חבר הכנסת הישראלי לראש הלשכה המדינית של חמאס.

 

אדם מטעמו של משעל הגיע למלון בו שהה נפעא ולקח אותו לפגישה. בלשכתו של ראש הלשכה המדינית של חמאס הוא קיבל תשורה - אך לא נפגש איתו. "במעשים המתוארים ניסה הנאשם באופן חשאי ליצור קשר עם חאלד משעל, ואף ביקר במקום עבודתו, ובכך קיים ביודעין מגע עם סוכן חוץ ללא כל הסבר סביר".

 

ח"כ נפאע אמר בתגובה: "ההחלטה זרה ומוזרה, במיוחד לאור העובדה שכנגד כל חברי הכנסת, לרבות חברי כנסת לשעבר, אשר יצאו לביקור במדינות הקרויות מדינות אוייב נסגרו כנגדם התיקים ורק כנגדי הוחלט להגיש כתב אישום. אני חושב שזה בגלל האוכלוסייה שאני פועל בתוכה מפריעה לגורמים במדינה. כל אשר עשיתי, לאמיתו של דבר, עשיתי תוך כדי מילוי תפקידי כח"כ ונציג ציבור ואתמודד עם ההחלטה בכל הכלים העומדים לרשותי". הוא הוסיף כי טרם החליט כיצד ינהג בשאלת החסינות שמוענקת לו בתור חבר כנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ סעיד נפאע. היה בלשכתו של משעל
צילום: AP
משעל. לא היה בלשכה
צילום: AP
מומלצים