שתף קטע נבחר

עמנואל: האשכנזיות שובתות נגד בג"ץ

בג"ץ פסק כי יש לבטל את ההפרדה בסמינר "בית יעקב" בין תלמידות אשכנזיות וספרדיות אך מאז החלטתו לא נעשה בשטח דבר. בעקבות זאת הציב משרד החינוך אולטימטום למוסד ודרש ממנו לתקן את הליקויים. בתגובה: האשכנזיות נשארו בבית

הורי התלמידות ממוצא אשכנזי בסמינר בית יעקב בעמנואל החליטו להשבית בסוף השבוע את הלימודים, במחאה נגד פסיקת הבג"ץ המחייבת אותן לבטל את ההפרדה העדתית ואת הכניסה הנפרדת העדתית בבית הספר.

 

בימים חמישי ושישי הבנות לא הגיעו ללימודים, אז פג האולטימטום שהציב להן משרד החינוך למלא אחר הוראת בג"ץ. כזכור, מנכ"ל משרד החינוך, שמשון שושני, התריע בפני בית הספר כי אם לא יישם את החלטות בג"ץ במלואן, ינקטו סנסקציות כנגד בית הספר. כשלמשרד החינוך עומדות כמה אופציות - האחת סנקציה כלכלית והשנייה - שלילת רישיון בית הספר.פקחי המשרד, שהגיעו למקום בסוף השבוע, מצאו כי ההפרדה אכן בוטלה אך, כאמור, רק התלמידות ממוצא ספרדי הגיעו ללימודים.

 

בג"ץ פסק כבר לפני חודשים כי יש לבטל את ההפרדה במוסד, אך מאז החלטתו לא נעשה בשטח דבר.

בשבוע שעבר הגישו נציגי התלמידות המזרחיוית תלונה נגד ביזיון בית המשפט ובעקבות זאת הציב משרד החינוך את האולטימטום. השופט אדמונד לוי דרש מבית הספר תשובות עד יום ראשון הבא, וכעת ממתינים לראות האם גם לאחר חופשת חנוכה תימשך ההשבתה.

 

יואב ללום, מעמותת "נוער כהלכה", המנהל את המאבק נגד האפליה העדתית בבית ספר, אמר ל-ynet כי "ההנהלה והצד האשכנזי פועלים בשיתוף פעולה כדי להתל בנו ובבית המשפט וההנהלה מציגה את מה שקורה כלחץ של התלמידות עליה לקיים את ההפרדה. צריך לעשות לזה סוף ואפילו להעמיד לדין פלילי הורים שלא שולחים את ילדיהם לבית ספר מסיבות כאלה. אני מציע למשרד החינוך, שצריך לטפל בתופעה, ללמוד מהדרך בה מתמודד משרד הביטחון עם ישיבות ההסדר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים