שתף קטע נבחר

נתניהו: "להמשיך במדיניות הפחתת המסים"

ראש הממשלה אמר בנאום שנשא: "הסיבה המרכזית שלא התרסקנו במשבר היא שאני ריסנתי את ההוצאות ב-2003". הדגיש כי אי אפשר להמשיך במדינת גדרה-חדרה לנוכח "מחירי הדיור האסטרונומיים במרכז"

"אי אפשר להמשיך במדינת חדרה-גדרה", כך אמר לפני שעה קלה ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לדבריו, "פיתוח רשת תחבורה ארצית תספק מענה למחירי הדיור האסטרונומיים במרכז", כדבריו. עוד ציין כי בכוונתו להמשיך במדיניות הפחתת המסים. הוא הדגיש כי "הסיבה המרכזית שלא התרסקנו במשבר היא שאני ריסנתי את ההוצאות ב-2003".

 

 

נתניהו ציין כי השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא כיצד אנחנו יכולים להבטיח שכלכלת ישראל תצמח מהר יותר מהמתחרות שלנו בשוק העולמי. "אני מתכוון למדינות שפחות או יותר נמצאות בתל"ג שלנו. אנחנו צריכים להבטיח שביציאה מהמשבר שבוא תבוא אנחנו נעלה ליגה. הצמיחה הזו היא חיונית קודם כל כדי להבטיח את הצרכים הבסיסים של המדינה".

 

"להבטיח את הצרכים הקריטיים של הביטחון"

 

לדבריו, אין לישראל דרך אמיתית להבטיח את הצרכים הקריטים של הביטחון. "מי שעיניו בראשו מבין שאנו עומדים מול איומים ששום מדינה לא עומדת בפניהם, ואנחנו יכולים להם. אבל אנחנו צריכים לממן מערכות הגנה שונות והדרך היחידה לתת מענה לצרכים האלה זה בנתיב הצמיחה".

 

הוא ציין כי בשנים הקרובות הדבר שייתן לנו את היכולת לתת מענה לצרכים הבסיסיים והחשובים ביותר של מדינת ישראל הוא המשך מדיניות הצמיחה, עקבית בת קיימא.

 

עם זאת הוא הדגיש: "אבל זה טוב לשנים הקרובות - לאחר מכן הדבר שייתן לנו את הצמיחה אחרי שההכנסה לנפש תעלה היא שדרוג החינוך ושדרוג ההון האנושי, כלומר הצמיחה תממן את צורכי הקיום והחינוך של מדינת ישראל, ובהמשך החינוך יאפשר את הצמיחה. ולכן אני רוצה לחלק את דבריי היום לשניים. קודם כל מהי מדיניות הצמיחה ושנית, מהי מדיניות החינוך שאנחנו צריכים להשקיע בה כבר עכשיו".

 

"הקמת בית משפט כלכלי"

לצורך עידוד הצמיחה אמר נתניהו כי ישראל תמשיך למשוך יזמים גם באמצעות המשך תוואי הפחתת המסים, ועידוד הסביבה העסקית בשורה של דברים. אחד מהם הוא הקמת בית משפט כלכלי. "בקרוב נסיים את הפעולות הדרושות כדי לקדם את הנושא של משפט כלכלי בהתאם להתפתחות שבכלכלה שלנו ושל הכלכלה הגלובאלית וההתמקצעות של הכלכלה הישראלית. הדבר השלישי הוא רשת תחבורה ארצית. אנחנו לא יכולים להמשיך במדינת גדרה חדרה. אנחנו מוכרחים לפתוח סוף סוף את הגליל והנגב והדבר הזה הוא אפשרי".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביבי נתניהו בנימין נתניהו פתח ישיבת ממשלה
צילום: AFP
מומלצים