שתף קטע נבחר

אלשייך עצרה את התשלום של לבייב לבנקים

אפריקה היתה אמורה לשלם מאות מליוני שקלים לבנקים ביום רביעי במסגרת הסדר הנושים. עצירת התשלום נעשתה באמצעות עתירה של נציגות אג"ח ט'. אלשייך: "עולה תמיהה איך החברה מצהירה על חדלות פירעון ביד אחת ומשלמת סכומים לנושים אחרים ביד שניה"

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשייך, הורתה היום (ב') לאפריקה ישראל להקפיא את התשלומים לבנקים במסגרת הסדר הנושים של החברה שבשליטת לב לבייב. בכך התקבלה בקשתם של נציגות אג"ח ט' של אפריקה, המיוצגת על ידי עו"ד גיא גיסין.

 

 

לבייב אמור היה לשלם מאות מיליוני שקלים לבנקים ביום רביעי הקרוב (16 בדצמבר), זאת למרות שדיון על הסדר האג"ח עדיין מתקיים בבית המשפט ולא הושגה בו הכרעה.

 

ומה עם הרכבת?
"הצרות של לבייב לא יעכבו את הרכבת בת"א"  / תני גולדשטיין
כך הצהיר מנכ"ל משרד רה"מ, אלי גבאי, בהתייחסו לעיכוב בשלבי הפרוייקט בשל בעיות המימון של אפריקה ישראל
לכתבה המלאה

בהחלטתה תקפה השופטת אלשייך בחריפות את העובדה כי אפריקה מציגה את עצמה מצד אחד כחדלת פרעון ומנגד, פורעת חובות לנושים אחרים שאינם בעלי אג"ח. "בנסיבות המקרה עולה אכן תמיהה נוכח החלטה להעביר סכומים משמעותיים לנושים מסוג מסוים, ממש ערב הדיון בהסדר נושים", כותבת אלשייך.

 

"יוצא לכאורה, כי החברה המצהירה על חדלות פרעון עתידית, אם לא לומר הצהירה על חדלות פרעון עכשווית, כביכול, ועל חוסר יכולתה לפרוע חובות לבעלי האג"ח ביד אחת, משלמת אף משלמת סכומים לנושים אחרים בידה האחרת זאת כאשר אין זה בטוח כלל ועיקר, כי הנושים או חלקם אינם עשויים "לזכות" במעמד נדחה, היה ויגיעו הדברים לכדי חדלות פרעון" מוסיפה אלשייך.

 

בנוסף מדגישה אלשייך באותיות בולטות, כי "אין עסקינן בתשלומים שוטפים הנדרשים להפעלת החברה, אלא בתשלום אשר כל כולו לכאורה על חשבון נשיית עבר". עוד מצוין בהחלטה, כי "על מנת להסיר ספק, ועד למתן החלטה אחרת, יעוכב התשלום לבנקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים