שתף קטע נבחר

מצטרפים למבצע? שימו לב לקנסות היציאה

לפני שאתם אומרים "הן" למבצע מפתה, שאלו כמה תעלה לכם יציאה ממנו לפני תום תקופת ההתחייבות. קנסות היציאה במבצע הטריפל האחרון של HOT למשל עלולים להאמיר לאלפי שקלים

עמידה בהתחייבויות היא דבר חשוב, אבל לפעמים חשוב לחשוב פעמיים ואפילו שלוש אם משתלם להתחייב לתקופה ארוכה. חברות תקשורת רבות מציעות מבצעים בהתחייבות לשלוש שנים, שברגע ההצטרפות נראים משובחים, אולם הם עלולים לרתק אתכם בשלשלאות לעסקה שהיציאה ממנה קשה במיוחד.

 

מילא שפעמים רבות המבצע הופך לפחות אטרקטיבי כעבור תקופה, ומבצעים טובים ממנו צצים מכל עבר. זה שיקול שאין ברירה אלא לקחתו בחשבון. אבל במיוחד כשאתם מתחייבים לשלוש שנים, בבקשה, שימו לב לקנסות היציאה. 

 

הנה דוגמא מהעת האחרונה. חברת HOT במבצע טריפל חדש ואטרקטיבי במיוחד: חצי שנה ב-99 שקל על טלוויזיה, אינטרנט וטלפון. מי שמצטרף למבצע חוסך כ-6,800 שקל לעומת הצטרפות שלא במסגרת המבצע. זוהי פרפרזה על מסלול TOP HD של HOT, רק שחברת הכבלים הכבידה כאן את כבלי הקנסות.

 

עלות ההתנתקות: 910 שקל + 86 שקל על כל חודש

לקוח טיפוסי שגר בת"א עם שני שותפים ומעוניין בטלוויזיה, טלפון ואינטרנט 2.5 מגה, התקשר ל-HOT לבדוק את גובה קנסי היציאה. לנציג השירות אמר שהוא מעוניין לקבל פרטים על המבצע. נציג השירות בישר לו שיקבל בסיס + 10 חבילות ערוצי טלוויזיה, קו טלפון קל שאין צורך לשלם עבור אחזקתו ותשתית אינטרנט של HOT. שיחות טלפון לטלפונים נייחים יעלו לו 12 אגורות לדקה ולטלפונים סלולרים 34 אגורות לדקה.

 

במשך חצי שנה, המצטרף למבצע ישלם 99 שקל בלבד (כולל דמי התקנה של 99 שקל) ובמשך 30 החודשים הבאים ישלם 279 שקל לחודש. סך הכל 36 חודשי התחייבות, כשהתשלום הוא באשראי בלבד. לקוח המעוניין לשלם בהוראת קבע בבנק נדרש לשלם "דמי רצינות" בגובה 200 שקל.

 

"ומה קורה אם אני רוצה להתנתק"? שאל הבודק, והנציג השיב לו: "910 שקל תשלום חד פעמי, וכן 86 שקל על כל מספר החודשים שבהם היית פעיל אצלנו. אבל למה להתנתק"?

 

למה באמת להתנתק? ובכן, לעיתים החודשים נוקפים והחיבור כבר לא רלוונטי, במיוחד אם מדובר בבחור שגר עם שותפים, והשותפות ביניהם אינה לנצח נצחים. 

 

כעבור 35 חודשים - קנסות של אלפי שקלים

מכאן עולה, שלקוח שירצה להתנתק מחבילת הטריפל של הכבלים אחרי חצי שנה ייאלץ לשלם קנסות של כ-1,500 שקל. ברור שהחברה לא תתן ללקוח הישראלי הטיפוסי להתנתק בתום חצי שנה של תשלום חודשי נמוך, אבל גובה הקנס הוא כמעט פי 3 מהתשלום החודשי שלו עד כה. יחד עם 594 שקל אותם שילם על ששת החודשים בהם היה מחובר לחבילה, הסכום מאמיר לכאלפיים שקל - כלומר, כאילו שילם הלקוח 333 שקל לחודש.

 

לקוח שירצה להתנתק אחרי 35 חודשים, כשנותר לו חודש אחד בלבד, ישלם קנסות של קרוב ל-4,000 שקל - ובסך כל התשלומים לחברה: קרוב ל-14,300 שקל. כלומר בשקלול התשלום החודשי והקנסות: כ-410 שקל לחודש.

 

איננו מבקשים לחנך כאן לאי עמידה בחוזים והתחייבויות, וודאי שאמור להיות קנס יציאה מסוים ממבצע, הרי חברה אינה אמורה להפסיד מהתנתקות. אבל השאלה היא למה היא צריכה להרוויח מכך?

   

ניתוק מהחבילה כולה, אם כך, יחורר למתנתק את הכיס במידה לא מבוטלת. החורים שיווצרו בעקבות התנתקות מצע אחת במשולש הטריפל יהיו קטנים יותר. לפי הנציג, על ניתוק מהטלוויזיה בלבד הלקוח ישלם 480 שקל כקנס יציאה חד פעמי ועוד 83 שקל על כל חודש בו היה פעיל במסגרת המבצע.

 

על ניתוק האינטרנט בלבד לקוח ישלם 299 שקל כקנס יציאה חד פעמי ו-14 שקל על כל חודשי ההטבה, ועל ניתוק הטלפון בלבד 129 שקל + 4.90 שקל על כל חודשי ההטבה.  

 

מ-HOT נמסר בתגובה: "לקוחות HOT המצטרפים לחבילות הטריפל חוסכים אלפי שקלים בשנה. כמו כן אנו מציעים מגוון רחב של מבצעים ולקוחות יכולים לבחור בין מסלולים ללא התחייבות או עם התחייבות לשנה, שנתיים או שלוש שנים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים