שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: בני 15 הפשיטו תלמידי כיתה א' בביה"ס
  ל-ynet נודע כי הורים בבית ספר בשפלה פנו להנהלת המוסד בדרישה להבין: מדוע ילדים בכיתה א' מתפשטים ומתנשקים ב"משחקים" עם בני כיתות ט'? עוד תוהים ההורים מדוע הנהלת המוסד לא עדכנה על כך מיוזמתה. בהנהלה טוענים כי מדובר באירוע זניח, אבל גם בקרב המורים מודים: "אלה לא דברים שעושים 'בצחוק'"
  ל-ynet נודע כי כבר כמה ימים שהרוחות בבית ספר יסודי בשפלה סוערות. הכל החל לאחר שלאחד מהורי התלמידים הגיע מידע אודות ילד בכיתה א' שנראה פושט את בגדיו בחצר בית הספר. לדברי ההורים, בדיקה שערכו חשפה שרשרת מקרים שבהם גרמו תלמידי כיתות בוגרות יותר, בעיקר משכבות ט' ו-ד', לתלמידים צעירים להתפשט מבגדיהם. עוד אומרים ההורים, כי התלמידים אף השתתפו במשחקים בעלי אופי מיני - שחלקם אף תועדו במצלמה.

   

  אחת מאמהות התלמידים הביעה זעזוע מהדברים בשיחה עם ynet: "גם ילדים מכיתות ט' עשו דברים דומים עם ילדים מכיתות ד'. לא מדובר במקרה אחד בודד. אנחנו מרגישים שאנחנו שולחים את ילדינו למקום לא בטוח ואין מי שייתן את הדין. לא ברור למה מחכים".

   

  באסיפת ההורים האחרונה שהתקיימה במוסד הטיחו ההורים האשמות קשות בהנהלת בית הספר, בעיקר בעצם העובדה שזו לא מסרה מיוזמתה מידע להורים על המתרחש. אלא שבהנהלת בית הספר מחזיקים בדעה כי מדובר בבעיה "זניחה", בקנה מידה מצומצם בהרבה מזה שמנסים ההורים לצייר.

   

  התפנית המשמעותית בפרשה החלה כאשר אחת המורות החליטה לחשוף מיוזמתה פרטים נוספים ומדאיגים על מה שקורה בין כתלי המוסד. בהודעת דואר אלקטרוני ששיגרה להורים כתבה: "התרחשו בבית הספר מקרים שבהם התבקשו ילדים לחשוף, או שחשפו בפועל, אברי גוף אינטימיים. במקרים אחרים הם התבקשו להשתתף במשחק הכולל נשיקות". עוד הדגישה המורה במכתבה: "מדובר בילדים שאינם נמנים על אותה שכבת גיל, ומעורבים בה תלמידים משכבות ד' ו-ט' עם ילדים בכיתה א'".

   

  המורה הוסיפה כי על הצוות החינוכי לערוך שיחות עם התלמידים ולהבהיר להם כי מדובר במעשים בלתי נסבלים מבחינת בית הספר. "ללא ספק, יש על מה לדבר עם הילדים ולהבהיר שזה לא עוד דבר ש'עושים בצחוק'", כתבה בהודעה. לדבריה, "צריך להיות ברור שמי שעושה זאת, פועל בצורה שאינה מקובלת ושעלינו לדעת עליה". למרות הדברים הקשים שפורסמו באותה הודעה מטעם המורה, החליטה הנהלת בית הספר לדבוק בגרסה כי מדובר באירוע זניח, שאינו מחייב התערבות גורמים אחרים, בהם המשטרה.

   

  במשרד החינוך הגיבו על הדברים, בעקבות פניית ynet. דובר מחוז המרכז במשרד, אבי הראל, אמר: "מבדיקת הנושא, עולה כי מדובר במקרים שבהם פעלו התלמידים מבלי להבין

  את המשמעויות הנגזרות ממעשיהם. בעקבות המקרים, קיים צוות בית הספר שיח חינוכי עם התלמידים המעורבים, ובכיתות הועברו הסברים אודות שמירת מרחב הגוף, משמעות השמירה על פרטיות הגוף, וצורות התנהגות מותרות ואסורות", נמסר.

   

  עוד אמר הראל: " צוות בית הספר התכנס יחד עם יועצת ופסיכולוגית, וגיבש תוכנית התערבות חינוכית לכל אחד מהמקרים במעגלים השונים. מפקחת בית הספר והמפקחת על היועצות יכנסו ועדה בין מקצועית בנושא ויקיימו פגישה עם ההורים והנהלת בית הספר, על מנת לבחון דרכים נוספות לטיפול".

   

  מאגף החינוך בעיר שבה התרחש האירוע נמסר: "האגף פועל עם כל הגורמים לקביעת נורמות התנהגות בבית הספר, תוך דגש על הגבולות ועל המגבלות החלות על התלמידים. כמו כן, תוקם ועדה מקצועית, ומנהל אגף החינוך ילווה את התהליך באופן אישי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מקרה זניח או התנהגות פסולה? (אילוסטרציה)
  צילום: index open
  מומלצים