שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טיפול קבוצתי
  וינס ווהן כינס כמה מהחברים הכי טובים שלו (ג'ייסון בייטמן וג'ון פאברו), הזמין כמה בחורות מצחיקות (קריסטין דייוויס וקריסטן בל) והפך את זה לסרט "טיפול זוגי". אהבה זה כואב?

  זוגיות בהוליווד היא שדה קרב מאתגר לפחות כמו התמודדות עם אנשי מקצוע לצורכי שיפוץ הבית. היא דורשת אורך רוח, שלוות נפש, ראייה עתידית ואינטליגנציה רגשית בסיסית, תשאלו את טייגר וודס, בעצם עזבו אותו, יש לו מספיק על הראש.

   

  אם להמשיך עם המטאפורה של השיפוצניק הרי שווינס ווהן עסוק כבר כמה שנים במערכת יחסים הדוקה עם אנשי מקצוע, רוצה לומר, הוא הפך את הקונספט של רומן במקום העבודה למסורת די קבועה. וכשמקום העבודה שלך הוא סט של סרט שובר קופות, העניינים מתחילים להסתבך (מישהו השתעל ג'ניפר אניסטון?). הסרט החדש בכיכובו, "טיפול זוגי" (עכשיו גם אצלנו), מתנהל בדיוק בתוך העולם המורכב הזה של זוגיות שעולה על שרטון והניסיונות להציל אותה.

   

  ווהן, שגם שותף בכתיבה ובהפקת הסרט, איגד סביבו כמה מחבריו הטובים - ג'ייסון בייטמן וג'ון פאברו, וכמה בחורות מצחיקות - קריסטין דייוויס ("סקס והעיר הגדולה") וקריסטן בל ("ורוניקה מארס") וניפק עוד סרט מצחיק ומריר על זוגיות.

   

  הקאסט של "טיפול זוגי" (צילומים: אימג'בנק-GettyImages, יח"צ)

   

  בהחלט ייתכן שהבחירה בנושא הסרט קשורה לעובדה שווהן התארס לאחרונה למתווכת קנדית בשם קיילה וויבר ואף הודה כי "אני ממש כבר מחכה שיהיו לו ילדים". כל זה עדיין לא הופך אותו למומחה גדול בענייני זוגיות: "הדבר היחיד שאני יודע על עצמי בזוגיות זה שאני לא יודע כלום", הוא מספר, "אבל אני יודע רק דבר אחד: גברים מתחתנים עם נשים בתקווה שהן לא ישתנו. נשים מתחתנות עם גברים בתקווה שהם כן ישתנו, ובסופו של דבר כולם מתאכזבים. אתה יכול לצטט אותי על זה".

   

  "טיפול זוגי", שמלווה כאמור בקאסט מרשים, מספר על ארבעה חברים (ווהן, בייטמן, פאברו ופייזון לאב), שלושה מהם נשואים והרביעי גרוש טרי שיוצא עכשיו עם ילדונת בת 20. בייטמן וזוגתו סינתיה (קריסטן בל) מתקשים להרות ושוקלים להתגרש. רגע לפני שהם עושים זאת הם מצליחים לגרור את כל החבורה לטיפול זוגי מיוחד המתקיים באי חלומי.

   

  ווהן: "זה גם סרט בנים, ובזה זה מקורי"

  אל תטעו באווירת האסטרוגן, לא מדובר בסרט בנות קלאסי. ווהן מצידו משוכנע שנשים ירצו ללכת לסרט, אבל הגברים בסופו של דבר אלה שייהנו מההומור: "זה גם סרט בנים, ובזה זה מקורי", הוא מסביר, "זאת לא קומדיה רומנטית, כי מדובר פה בדינמיקה של קבוצה, אבל בתוך הקבוצה מתייחסים לכל מערכת יחסים באופן ספציפי. הרוב יכולים להזדהות רק עם הדמויות שלי ושל מלין אקרמן (שמגלמת את בת זוגות בסרט - י.ד), אבל אני יודע שבתוכי למשל, יש חלקים מכל הדמויות. אנחנו מכירים אנשים עם בעיות דומות ואפשר להשליך את הבעיות של הזוגות בסרט על דברים שאנחנו מכירים".

   

  אתה ומלין משחקים זוג שלא מזהה אצלו בעיות. בגלל זה מזדהים איתכם? רוב הזוגות לא מצליחים לזהות את הבעיות שלהם?

  "בתחילת הסרט באמת נראה שאין לנו שום בעיה, בגלל שאנחנו עושים את מה שהחברה אמרה לנו שצריך לעשות - למצוא עבודה, לדאוג לילדים ולחסוך לכל מיני מטרות. בעוד אנחנו סוג של עכבר על גלגל, עושים את כל הדברים האלה, הזוגיות שלנו נדחקת לאחור, לא עושים שום דבר ביחד, הכל קשור לעבודה וילדים, ונראה לי שעם זה הרבה זוגות מזדהים".

   

  איך הופכים את הנושא הזה, שיכול להיות מאד רגיש, למצחיק?

  "תראה, אני לא שונה מהשכנים או החברים שלך, אני פשוט מאוד מתעניין באנושות, אז כשאני יושב ליד שולחן עם זוג, אני יכול לשמוע אם זה קשר חדש או ישן או אם האבא הוא מהאבות ששרים לבנות שלהם שיר ערש לפני השינה. אני מקשיב. אני צופה באנשים. וכשאני כותב משהו אני יכול להתחבר למה יכול להצחיק, להביע את זה במילים, אני צוחק על עצמי, אני צוחק על כולנו, על מה שחשוב וטיפשי במערכת יחסים".

   

  "אני חושב שמה שכיף בסרט הזה זה שזה לא סרט מסורתי על טיפול", מוסיף במאי הסרט, פיטר בלינגסלי, "הטיפול הוא לא קונבנציונלי. זאת קומדיה. ברור שמתחת לזה יש איזשהו מסר, אבל פשוט חשבנו על דרכים מצחיקות כדי להעביר אותו".


  מאלתרים על הסט. בייטמן, בל וווהן

   

  איך ליהקתם את השחקניות? כי ברור שכל השחקנים הם חברים אישיים של וינס.

  "את הגברים באמת הכרנו הרבה זמן והיה ברור מי ישחק מה. התפקידים נכתבו במיוחד בשבילם. לגבי הנשים חיפשנו שחקניות שיהיו טובות לקומדיה, והיה חשוב לנו שזה ייראה אמיתי כי הנושא הוא אמיתי וחיפשנו גם שחקניות שיוכלו לעשות אימפרוביזציה".

   

  וינס, אתה עובד הרבה עם אימפרוביזציה.

  "זה תמיד היה הקו שלי. ב'לדפוק חתונה' למשל, כתבתי את רוב הסצנות אחרי שישבנו כל השחקנים באותו חדר, הקשבנו זה לזה ועשינו אימפרוביזציה. אני חושב שזה יוצא הרבה יותר מעניין כששני השחקנים מעורבים בזה ויוצרים איזשהו קשר, בין אם זה אני וג'ון (פאברו - י.ד) ב'סווינגרס' או אניסטון ואני ב'הצד שלו הצד שלה', אני הרבה פעמים מבקש לעשות את זה ומצליח עם שחקניות שהן ממש טובות. זאת הדינמיקה של מערכת היחסים שגורמת לי לצחוק, לא מישהו אחד ספציפי. חוסר ההבנה, חוסר התקשורת, אלה הדברים שמצחיקים".

   

  אז יש מקומות שבהם בעצם אין תסריט?

  פיטר: "יש את הגרסה התסריטית של הסרט, ואז אחרי שמצלמים את זה אנחנו עושים את האימפרוביזציה, ומצלמים את זה עם כמה מצלמות בו זמנית. אם נאמר משהו מדהים או מצחיק, אנחנו עוצרים וכותבים את זה לתוך התסריט".

   

  "שארלוט בחיים לא תתנהג ככה!"

  הליהוק המפתיע של הסרט הוא ללא ספק קריסטין דייוויס, שלנצח תסחב על גבה את דמותה של שארלוט החסודה מ"סקס והעיר הגדולה". בסרט היא מגלמת את לוסי, חתולת מין חרמנית שבוגדת בבעלה ללא הרף. בראיון שהעניקה לאחרונה סיפרה דייוויס כי אחרי שקיבלה את התסריט התקשרה לוודא שזו אכן הדמות שהתבקשה לשחק.

   

  "נתנו לקריסטין את תפקיד חתלתולת המין בכוונה, כדי להרחיק אותה מהדמות שכולם מכירים מהטלוויזיה", אומר בלינגסלי, "קריסטין היא שחקנית מעולה, והדמות שהיא משחקת בסרט נמצאת פחות או יותר על פרשת דרכים. היה צריך ליצוק לתוכה הרבה אישיות. היא בן אדם מאוד קליל והיא גם מצחיקה במציאות. גם היה לה ממש כיף, הרבה פעמים תפסנו אותה אומרת בהתפעלות 'או מיי גוד, שארלוט בחיים לא תתנהג ככה!'. בשבילה זאת היתה הזדמנות גדולה לעשות משהו אחר לגמרי".


  מנהלת יחסים מורכבים עם הגוף שלה. דייוויס

   

  אחרי עשור של צילומים פרובוקטיביים ל"סקס והעיר הגדולה" דייוויס הודתה בראיון ההוא שעדיין קשה להצטלם בתחתונים וחזייה, כפי שנדרשה לעשות באחת הסצנות: "למרות שזה היה קצת לא נעים, הדבר שגרם לי להרגיש טוב יותר היתה העובדה שגם מלין וקריסטן היו שם, וגם הבנים. ככה שזו לא סצנת סקס שבה יש רק אשה אחת ואת מרגישה במהלך הצילומים שיש צוות שלם שבוחן את הגוף שלך".

   

  אל הקאסט המשועשע הזה התברגה קריסטן בל די בקלות. הקריירה של בל צוברת תאוצה בשנים האחרונות, בעיקר מאז התפקיד הראשי שקיבלה ב־2004 בסדרה "ורוניקה מארס". מאז הספיקה להשתתף ב"קח את זה כמו גבר" לצד ג'ייסון סיגל, בסדרה "גיבורים" כאלי בישופ הנוירוטית וכמובן לתפקד כקולה המרושע של "אחת שיודעת".

   

  "אני דווקא בעד טיפול", היא מצהירה מיד בפתיחת שיחתנו. "אני חושבת שללמוד עוד דברים על עצמך או על בן הזוג שלך, או לקבל כלים כדי להתמודד עם מערכות היחסים בחיים לא יכול להיות דבר רע, ככל שיש לנו יותר כלים, אנחנו מתקשרים יותר טוב".

   

  בל, שמגדירה את עצמה כמונוגמית סדרתית, יוצאת כבר כמעט שנתיים עם השחקן האמריקאי דקס שאפרד (שאתם בטח מכירים מ-"punked" - י.ד). "אנחנו שומרים על פרופיל נמוך, אנחנו יותר פרטיים, כי אנחנו מרגישים שאנשים יותר מעוניינים בנו כזוג בגלל ששנינו פרצופים מוכרים. מטבענו שנינו מאוד ביתיים, אז זה לא שאנחנו יושבים בבית ומצטערים שאנחנו לא באיזה מועדון".

   

  את קוראת על עצמך במדורי רכילות?

  "לפני כמה שבועות ראיתי תמונה שלי באחד הצהובונים יושבת בביקיני, והם הקיפו בעיגול את השומנים וכתבו 'לא ראינו צלוליטיס כשהיא צילמה את 'קח את זה כמו גבר''. זה הצחיק אותי נורא, כי אני חושבת שאני נראית טוב. אם לא היה קצת צלוליטיס כשאני יושבת, היו כותבים עליי שאני יותר מדי רזה. בעקבות זה אגב, החלטתי שאני לא קונה יותר צהובונים".

   

  בל: "איך אני יכולה לא לאהוב אוגרים שמצילים את העולם?"

  אז צהובונים היא לא קונה, וגם אין לה פייסבוק, אבל לאחרונה מגלה בל סממני התמכרות לטוויטר, ומי שעוקב אחריה יכול למצוא שם הגיגים, כמו "אני צופה בדולי פרטון בתוכנית של צ'ארלי רוז - הציצי שלה נשפך אל תוך בית השחי. נהדר".

   

  "בהתחלה חשבתי לעצמי שאני בקושי משאירה הודעות במזכירה לחברים שלי, אז למה שיהיה לי עוד מקום להשאיר בו הודעות, אבל אז אבא שלי התחיל עם טוויטר. יום אחד שאלתי אותו על מה הוא כותב שם, ומסתבר שיש לו הרבה מה להגיד. הוא לימד אותי להשתמש בזה ופתחתי חשבון ואני חושבת שזה מאוד נחמד ומקום מצוין לתקשר בו".


  בל ובן זוגה, שאפרד. אנחנו שומרים על פרופיל נמוך, אנחנו יותר פרטיים

   

  אחרי מי את עוקבת?

  "אני עוקבת אחרי כמה חברים, ויש כמה קומיקאים שממש מצחיקים אותי במה שהם כותבים, אית'ן סופלי ("קוראים לי ארל") פשוט קורע אותי מצחוק וגם פיטר סרפינוביק ("בריטניה הקטנה") שמשתתף גם בתפקיד קטן ב'טיפול זוגי'. אני מקבלת המון מסרים. לפעמים זה מדהים כשאני מתחברת ורואים שאני און ליין אז אני מקבלת בערך 1,000 הודעות אישיות ב־20 דקות. זה הרבה. אבל באיזשהו שלב הבנתי שאני לא יכולה לענות לכולם".

   

  את מאלה שכותבים מה הם עושים כל דקה?

  "אני לא ממש אומרת מה אני עושה. אם אני הולכת לאכול טאקו לא אכתוב את זה בטוויטר, אבל אם קורים לי דברים מצחיקים במהלך היום, או אני רואה סרט שאהבתי, למשל כתבתי שלא ממש אהבתי את הסרט 'כוח G' וקיבלתי הודעות זועמות, איך אני יכולה לא לאהוב אוגרים שמצילים את העולם? זה הפך לדיון".

   

  מכל הקאסט, נראה שדווקא ג'ייסון בייטמן ("ג'ונו", "הצד שלו, הצד שלה") הוא זה שצבר את הקילומטרז' הגדול ביותר בזוגיות, מאחר שהוא נשוי כבר שמונה שנים. ובכל זאת, גם הוא מתקשה לנפק עצות ראויות לזוגיות: "אין לי מתכון לנישואין מושלמים, אבל אשתי היא אהבת חיי. התחתנתי עם החברה הכי טובה שלי ומחברים טובים אף פעם לא נמאס. אולי בגלל זה הזוגיות שלי מוצלחת".

   

  • עוד על הסרט "טיפול זוגי", ואיך וינס ווהן מתכוון ללמוד ממנו לגביו נישואיו הקרבים - בגיליון פנאי פלוס החדש

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ווהן וארוסתו, קיילה וויבר. מתכננים חתונה
  צילום: אורי אליהו
  7 לילות
  מומלצים