שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "שלא נאבד את ילדינו לשנאה”
  בכנס בינלאומי בנושא: "קידום רעיונות השלום, האחווה וכבוד האדם בשלוש הדתות המונותיאיסטיות" השתתפו רבנים, כמרים ואנשי דת מוסלמים. הנסיך חסן בן טלאל שלח מסר מצולם הקורא "להתעלות מעל התרבות והפוליטיקה"
  רבנים, כמרים ואנשי דת מוסלמים השתתפו השבוע בכנס בינלאומי בנושא קידום רעיונות השלום בשלוש הדתות המונותאיסטיות, דווקא על רקע הצתת המסגד בכפר יאסוף.

   

  הרב הראשי לישראל יונה מצגר, הגיע לכנס לאחר ביקור ההזדהות במסגד, ואמר: "לראשונה בחיי חשתי טוב ובטוח למרות שמי ששמר עלי שם היו אנשי הביטחון הפלסטינים. אמרתי להם שאנחנו מתנגדים לפגיעה במקומות קדושים לכל הדתות". הוא הזכיר בדבריו את שריפת בתי הכנסת בגרמניה בליל הבדולח והזהיר מפני הסלמה באלימות.

   

  בכנס השתתפו גם מזכ"ל מועצת אירופה לשעבר, מר וולטר שווימר, ראש המועצה הסופית המוסלמית בבריטניה האראס ראפיק ואנשי דת ומכובדים נוספים, ובמסגרתו דנו ברעיונות השלום, האחווה וכבוד האדם המופיעים בהגותן של שלוש הדתות המונותיאיסטיות ובדרכים לקידומם נוכח התחזקות האלימות וחוסר הסובלנות בעולם, וכן נוכח התחזקות הרעיונות הפונדמנטליסטיים המחדדים את האיבה בין הדתות השונות.

   

  הנסיך חסן בן טלאל, אחיו של המלך חוסיין המנוח מהממלכה הירדנית ההאשמית, העביר מסר טלוויזיוני לבאי הוועידה וקרא להפיץ את המודעות לצורך בשיח בין-דתי, וכן "להתעלות אל מעל התרבות והפוליטיקה ולהשפיע על התרבות בהקשר של תרבות של השתתפות, תרבות של חירויות אזרחיות, תרבות של הערכה עצמית וכבוד לכל יצירי הבריאה".

  הכתבה מלווה בכתוביות להנגשה לכבדי שמיעה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הנסיך הזכיר כי "כולנו ילדיו של אותו אל" והציע לפתח קונספט חדש של מודעות גלובלית לא רק בתחום הכלכלי אלא גם בתחום הרוחני והרעיוני. בדבריו התריע על הסכנה ש"נאבד את ילדינו לשנאה במקום לחנך אותם לשלום", והדגיש את הצורך בהיכרות הדדית ו"בשמירה על המקומות הקדושים בעולם כולו - ירושלים, מכה, רומא".

   

  הרב מיכאל מלכיאור ניצל את הבמה כדי להסביר שאין דבר בדת האוסר על החזרת שטחים.
  "אחת הסיבות לכישלונו של המו"מ של ישראל עם הפלסטינים היא העובדה שהמו"מ היה בעל אופי חילוני", לדבריו.

   

  מארגן הכנס, פרופ' אשר מעוז הגדיר את המצב כ"אירוני ואפילו טראגי, כיוון שכל הדתות המונותיאיסיטיות מדגישות את ערכי השלום, האחווה וכבוד האדם ולמרות זאת הן אחראיות למלחמות ולסבל יותר מכמעט כל אידיאולוגיה אחרת. מה שחסר הוא הקשר והשיח בין הדתות".

   

  המרכז האקדמי פרס, מוסד להשכלה גבוהה ברחובות, הוא שיזם וארגן את הכנס בשיתוף עם המחלקה האחראית על השיח הבין-דתי במשרד החוץ, בראשותו של בהיג' מנצור.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דיון ברעיונות השלום, האחווה וכבוד האדם
  צילום: אלי סער
  הדלקת נרות חנוכה בכנס
  צילום: אלי סער
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים