שתף קטע נבחר

יורוקום מנסה למכור את חלקה ב-yes

חלקו של שאול אלוביץ' בחברה הוערך בתחילת השנה ב-650-550 מיליון שקל, אך יתכן ויאלץ להתפשר על מחיר נמוך יותר במטרה להשלים את עסקת בזק

חברת יורוקום, הנמצאת בשליטת שאול אלוביץ', מנהלת מגעים ראשוניים למכירת אחזקותיה בחברת הלווין yes לגופי השקעות, בהם קרנות זרות – כך מאשרים הבוקר (ד') גורמים המקורבים לנושא.

 

 

עם זאת, על פי ההערכות, הדיונים נמצאים בתחילת דרכם, ומרבית המידע המתפרסם בנושא הינו ספקולטיבי ולא עתיד להתממש. נציגי חלק מהגופים המתעניינים כבר נפגשו עם הנהלת yes לקבלת פרטים על אודות החברה ותוכניותיה, אולם ככל הנראה טרם בוצעה פעילות משמעותית יותר. 

 

ליורוקום כ-32.6% ממניות yes. בעלת המניות העיקרית ביורוקום היא בזק, המחזיקה ב-49.8%. לאחר שתושלם עסקת הרכישה של בזק יקבל למעשה אלוביץ' שליטה במניות yes המצויות בידי בזק, אך ערכו היחסי יהיה נמוך יותר מזה שמצוי בידיו היום - כיוון שהוא רוכש רק כ-30% מבזק. 

 

בגלל החוב - לא צפויים דיווידנדים

עם זאת, לפחות בתקופה הנראית לעין החברה אינה עתידה להניב לבעלי מניותיה דיווידנדים, כנגזר מהחוב הגדול שלה לבנקים, כך שהפחתת אחזקתו המשורשרת בחברה לא תשפיע מבחינת הרווח שעתיד היה להניב ממנה מהתזרים השוטף. למרות שגופים שונים בעלי עניין גדול יותר בשוק התקשורת הישראלית, כגון פרטנר וקבוצת IDB, התעניינו בעבר ברכישת השליטה בחברת הלוויין, סביר להניח שאלוביץ', במיוחד לאור המשך החזקתו ב-yes מצידה של בזק, יעדיף למכור את חלקו בחברה לגורם פיננסי ולא לגורם שעשוי להתחרות בפעילות בזק.

 

 

בעלי המניות האחרים בחברה הינם פולאר תקשורת (7.9%), גילת תקשורת (5%), וקרדן (4.7%). פולאר תקשורת הודיעה כבר בסוף חודש ספטמבר כי תמכור כ-2.54% ממניות החברה לגורם נוסף, וכפי שפורסם ב"כלכליסט" מדובר באיש העסקים יואב חרל"פ, אך עד כה טרם הושלמה העסקה. לבעלי המניות האחרים הוקצבו 45 יום כזכות סירוב ראשונה, אולם ככל הידוע הם לא ניצלו זכות זו והעסקה ככל הנראה ממתינה רק לאישור משרד התקשורת או לאישור הבנקים שאליהם משועבדות חלק ממניות yes - הבינלאומי, דיסקונט ולאומי. 

 

על פי הערכת שווי שהזמינה פולאר תקשורת בתחילת השנה, מוערך חלקה של יורוקום ב-yes ב-650-550 מיליון שקל, ולא מן הנמנע כי אלוביץ ייאלץ להתפשר על מחיר נמוך יותר כדי לסיים את מכירת חלקו בחברה במהירות כדי להשלים את עסקת בזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול אלוביץ'
צילום: אלי דסה
מומלצים