שתף קטע נבחר

ר"מ בריטניה ללבני: את רצויה, מתנגד לצו נגדך

גורדון בראון התקשר ליו"ר האופוזיציה ואמר לה שהיא רצויה בבריטניה וכי בכוונתו לפעול על-מנת לשנות את המצב, בו בית המשפט יכול להוציא צווי מעצר נגד בכירים בישראל. לבני השיבה: "יש צורך מיידי בתיקון המצב שנוצר"

אחרי שר החוץ הבריטי , גם ראש ממשלת בריטניה מגנה את צו המעצר שהוצא נגד יו"ר האופוזיציה - ונחלץ לסייע בניסיונות הפיוס: גורדון בראון שוחח בצהריים (יום ד') עם ח"כ ציפי לבני ואמר לה כי הוא "מתנגד לחלוטין לצו המעצר שהוצא כנגדה".

 

בהודעה שפרסמה מטעמה של לבני נטען כי ראש ממשלת בריטניה אמר: "לבני רצויה בבריטניה בכל עת וכי בכוונתו לפעול על מנת לשנות את המצב המשפטי הקיים".

 לבני מצידה הבהירה כי יש צורך מיידי בתיקון המצב שנוצר, לא בעבורה, "אלא עבור כל מקבל החלטות, כל מפקד וכל חייל בישראל ובעולם, שנאלצים להילחם בטרור".

 

לבני התייחסה לנושא גם בפגישה עם שר החוץ של ליטא, ויגאודאס אוסקאס. בפגישה היא אמרה: "ישראל מתמודדת היום עם סוגיה שצריכה להטריד כל דמוקרטיה בעולם, ובמיוחד את החברות בנאט"ו, וליטא חברה בנאט"ו - תופעת ניצול של מערכות משפטיות ותביעות כנגד בכירים ישראליים וכנגד חיילי צה"ל. לא מדובר על תופעה חדשה של הימים האחרונים ובמובנים רבים זו אינה תביעה אישית נגדי או תביעה נגד מדינת ישראל אלא תביעה כנגד כל מדינה דמוקרטית הנלחמת בטרור. יש לתבוע את אותם טרוריסטים ולא את אלה שנלחמים נגדם. מדובר על אתגר המשותף לעולם החופשי כולו ולא רק לישראל או לבריטניה".

 

אתמול הדגיש שר החוץ הבריטי, דייויד מיליבנד, את חשיבות היחסים האסטרטגיים בין המדינות, ואמר כי לא ייתכן מצב שבו לא יהיה אפשר

לנהל דו-שיח עם מנהיגי ואזרחי מדינת ישראל. הוא אמר שידגיש בפני ליברמן וראש האופוזיציה לבני את חומרת הדברים בעיניו.

 

צו המעצר נגד לבני הוצא ביום ראשון בעקבות תלונה על אחריותה לכאורה של שרת החוץ לשעבר לפשעי מלחמה במהלך מבצע "עופרת יצוקה". עם היוודע הפרטים הראשונים על הפרשה, בדיווח של רשת "אל-ג'זירה", הכחישו במשרד החוץ בירושלים כי ידוע על צו מעצר בר-תוקף, אך העיתון הבריטי "גרדיאן" חשף כי הצו אכן הוצא - אך בוטל לאחר שהתברר כי לבני לא נמצאת על אדמת בריטניה, כפי שחשבו בטעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני ובראון, ייפגשו שוב בבריטניה? ארכיון
צילום: AP
מומלצים