שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  צה"ל: דן שומרון הוא שאישר את הפנסיה של שי

  באיחור של חודש לאחר חשיפת ynet על הסדר החופשה ללא תשלום לדובר צה"ל לשעבר ומפקד גל"צ לשעבר, נחמן שי, שהעניק לו פנסיה, פרסם צה"ל כי הרמטכ"ל לשעבר אחראי להחלטה. צה"ל עדיין לא מסר מה עלות הסכמי הפנסיה מסוג זה

  הרמטכ"ל לשעבר דן שומרון הוא זה שאישר את החופשה ללא תשלום של דובר צה"ל לשעבר ומפקד גל"צ לשעבר, נחמן שי, שאפשרה לו לקבל את הפנסיה. כך עולה מתשובה שהפיץ אמש (ד') צה"ל באיחור קל של כחודש, בתשובה לשאילתות רבות שהגישה העתונות בעקבות חשיפת ynet.

   

   

  כזכור, שי, ששירת שלוש שנים בלבד בקבע, יצא בפועל לחופשה ללא תשלום של חמש שנים וזאת, כדי לאפשר לו לשרת באופן רשמי שמונה שנים כפי שהחוק מחייב כדי לקבל פנסיה צה"לית.

   

  ההסדר בוצע עד לפני מספר שנים לטובת מאות קצינים ונגדים אך פרסום העובדה ששי נהנה ממנו וגם ממשיך לקבל את הפנסיה בהיותו חבר כנסת עורר סערה. מצה"ל נמסר בזמנו כי ההסדר אושר לגבי שי על ידי הגורמים המוסמכים - תשובה שעוררה קיתונות של בוז בתגובות הקוראים ובמאמרים שנכתבו לאחר מכן על הפרשה.

   

  בין השאר נטען כי דוברות צה"ל מטשטשת כביכול את זהות המאשרים כדי להסיר מהם את האחריות. ואולם, בדובר צה"ל מדגישים היום כי לרשויות הצבאיות לקח זמן רב להבין מי היה המאשר המקורי וברגע שנמצא מי "נתן את ההוראה", כלומר היום, הדבר פורסם מיד בתקשורת.

   

  יצויין כי כל הפרשה נחשפה בזכות שאילתה שהגישה לצה"ל התנועה לחופש המידע שדרשה, בין השאר, לדעת גם כמה עלה הסדר הפנסיה של שי וכמה עולים לצה"ל הסדרי פנסיה כאלה באופן כללי. דרישה זו עדיין לא נענתה על ידי הצבא.

   

  אתמול בבוקר פורסם כי מבקר המדינה יחקור את התנהלות צה"ל בקשר לחופשות ללא תשלום שקיבלו שי וקצינים נוספים כדי לאפשר להם להנות מפנסיה צה"לית אחרי פחות משמונה שנות שרות בפועל.


  פורסם לראשונה 16/12/2009 21:22

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "לקח זמן להבין מי המאשר". שי
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים