שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בריטניה: צו מניעה נגד השביתה בבריטיש איירווייז
  השביתה הגדולה עמדה לפרוץ שלושה ימים לפני חג המולד - תקופת השיא בשנה - ולשבש את התוכניות של מיליון נוסעים

  בשורה משמחת לנוסעים לבריטניה וממנה בימים הקרובים: בית המשפט העליון בלונדון נענה אמש (יום ה') לבקשתה של חברת התעופה בריטיש איירווייז, והוציא צו מניעה נגד שביתת העובדים הגדולה. מוקדם יותר השבוע הודיעו העובדים כי בכוונתם לשבות החל ביום ג', 22 בדצמבר, שלושה ימים לפני חג המולד - תקופת השיא בשנה. 

   

  לאנחת הרווחה בעקבות החלטת בית המשפט הבריטי שותפים לא רק קברניטי חברת התעופה, אלא גם מיליון נוסעים בקירוב, שהשביתה איימה לשבש קשות ואף לבטל כליל את תוכניותיהם בתקופת החגים הנוצריים.

   

  בית המשפט קיבל את טענת ההחברה שלפיה השביתה אינה חוקית, הואיל ועם 13 אלף חברי האיגוד שהצביעו בעד קיומה נמנים אנשים שכבר אינם עובדים בבריטיש איירוויז. אי לכך, על האיגוד לבטל את השביתה. תיתכן הצבעה חדשה בשאלה האם להכריז על שביתה, אבל רק לאחר חג המולד.

   

  מבריטיש איירוייז נמסר בתגובה להתפתחות: "אנו מאושרים בעבור לקוחותינו, לאחר שבית המשפט הסיר את איום השביתה בחג המולד. זו החלטה שתתקבל בברכה בקרב מאות אלפי משפחות בבריטניה וברחבי העולם. מעולם לא נוצר כל צורך בשביתה, אנו מקווים שהאיגוד יחשוב שוב לפני שינקוט צעדים נוספים, ומאמינים שגם הציבור חפץ בכך.

   

  "אנו סבורים כי בימים האחרונים התגבשה באיגוד הבנה טובה יותר לגבי עמדתנו, ולגבי הדרכים שבהן ניתן להתקדם. כמו כן, נעשה ברור יותר-ויותר כי לקוחותינו אינם מאמינים בדרכי פעולה מיליטנטיות של איגוד בסגנון ישן. הצלחה כספית הכרחית כדי לבנות חברה עסקית כפי שלקוחותינו רוצים, ולספק הזדמנויות ארוכות-טווח לצוות העובדים".


  פורסם לראשונה 17/12/2009 18:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  "אנו מאושרים בעבור לקוחותינו"
  צילום: רויטרס
  מומלצים