שתף קטע נבחר

עסקת שליט: דיון שלישי בשביעייה מאז הבוקר

שרי השביעייה התכנסו בלשכת רה"מ בפעם השלישית תוך חצי יממה. רק לפנות ערב הותר לפרסם כי במוקד הדיונים הארוכים עומדת העסקה לשחרור החייל החטוף. שר המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, נפגש הערב עם נתניהו. גורמים בירושלים: לא צפויה ישיבת ממשלה השבוע

דיון-המשך בפורום הבכיר, השלישי תוך פחות מחצי יממה. שרי "השביעייה" התכנסו הערב (יום א') בלשכת ראש הממשלה בירושלים, כדי לדון בעסקת שליט, בצל הדיווחים בסוף השבוע על כך שההכרעה נתונה כעת בידיה של ישראל. עם זאת, גורמים בירושלים ציינו בהקשר זה כי "ככל הנראה לא תהיה ישיבת ממשלה השבוע". יצוין כי הממשלה היא שאמורה לאשר עסקת חילופי אסירים, אם וכאשר תתממש.

  

במהלך כל היום ניכרה פעילות רבה במשרד ראש הממשלה - עם שורת התייעצויות ודיונים, הן בדרג המדיני והן בדרג הביטחוני, בהם השתתפו גם אנשי אגף המודיעין. בפורום השביעייה, לצד ראש הממשלה נתניהו, חברים השרים אהוד ברק, אביגדור ליברמן, דן מרידור, משה (בוגי) יעלון, בני בגין, ואלי ישי.


דגל של הפעילים למען שחרור שליט בגבול עם רצועת עזה (צילום: רויטרס)

 

הדיון, שכונס הבוקר בחופזה באמצעות הודעה לילית לשרים,

עורר חרושת השערות ושמועות כי עסקת שליט מתקרבת לרגעים מכריעים. הצנזורה, שהתירה תחילה לפרסם את תוכן הדיון כעוסק ב"סוגיות ביטחוניות", התירה רק לפנות ערב לפרסם כי השרים דנו בעסקה.

 

לאחר הפסקה בת כמה שעות - חודש הדיון בשעות אחרי הצהריים והסתיים זמן קצר לפני שמשפחת שליט הגיעה למשרד ראש הממשלה כדי להגיש לנתניהו מכתב הקורא לו להכריע בסוגייה. בשעת ערב שוב כונסה השביעייה.

  

הוריו של גלעד כתבו בין היתר לראש הממשלה: "לבנו אומר כי הפרק הזה של המשא ומתן מגיע לנקודת אל-חזור. אנא, אל תעמיס על כתפיו הצרות של בננו את כל בעיות המזרח התיכון". אביבה ונועם שליט צפויים להיפגש רק מחר עם ראש הממשלה.

 

ההתרחשות האינטנסיבית סביב תיק שליט באה לאחר סוף שבוע עמוס

בדיווחים בתקשורת הערבית וברשת "פוקס" לגבי התקדמות בעסקה, ועל כך כי זו מתעכבת כעת בשל התלבטות של ראש הממשלה בשאלת המחיר שחמאס דרש תמורת החייל.

  

במקביל לדיווחים הללו, עושה כעת בישראל בסבב פגישות המתווך המצרי, שר המודיעין עומאר סולימאן. מעט לפני הכינוס האחרון של השרים, הוא פגש את ראש הממשלה נתניהו. בצהריים נפגש הבכיר המצרי עם ברק. "אנחנו תמיד שמחים לראות אותו", אמר שר הביטחון לכתבים בפתח הפגישה. לאחר מכן נועד סולימאן גם עם שר החוץ ליברמן.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,274 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם ואביבה שליט, היום בירושלים
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. מכנס שוב את השרים
צילום: רויטרס
מומלצים