שתף קטע נבחר

ישיבת ערד: נפרוש מאיגוד ישיבות ההסדר

"היינו צריכים לקרוא בקול גדול 'מי להשם אלי' ולהודיע ששר הביטחון צריך להיות כפוף לרבנים ולא ההיפך", כך הסביר ראש הישיבה בערד ל"קול חי" את פרישתו מאיגוד ישיבות ההסדר

"אשלח מכתב שאני פורש מאיגוד-ההסדר, ונמצא כבר פתרונות אחרים" - כך הודיע הרב ינון אילני, ראש ישיבת-ההסדר "חן במדבר" בערד לרב ישראל אייכלר בתכניתו "כנסת ישראל" ברדיו קול-חי, בעקבות פגישת ראשי ישיבות ההסדר אתמול במרכז שפירא. הרבנים החליטו להמשיך את הקשר עם צה"ל, ובמקביל את המאבק להחזרת ישיבת הר ברכה להסדר - זאת באמצעים פוליטיים, ציבוריים ומשפטיים.

 

אמנם מדובר בישיבה קטנה, שאין לה השפעה ניכרת באיגוד ישיבות ההסדר, אך יש בכך סדק ראשון באחדות שהציג אתמול האיגוד.

 

הרב אילני סיפר בראיון כי לא השתתף בישיבת הרבנים "בשל בעיות טכניות". לדבריו, "היינו צריכים לקרוא בקול גדול מי להשם אלי ולהודיע ששר-הביטחון צריך להיות כפוף לרבנים ולא הרבנים בשום אופן יהיו כפופים לשר-הביטחון. ברק מזמן את המנוולים שיושבים בבית המשפט העליון או שהוא כפוף אליהם? צריך להיות פה במדינת ישראל בכפיפות לתורה ולא בכפיפות למנוולים שיושבים בבית המשפט העליון".

 

הרב ינון אילני, הזהיר עוד לפני הכינוס, כי "אם לא תתקבל החלטה הקובעת בצורה ברורה כי הצבא צריך להיות כפוף לרבנים ולא הפוך, ניאלץ לפרוש מהאיגוד למרות המחיר היקר לישיבה בערד". 

 

הרב אליקים לבנון, המזוהה עם הקו הסרבני של הרב מלמד, הודיע כבר בסוף השבוע כי יחרים את הכינוס משום ש"כל ההחלטות כבר הוחלטו ונתקבלו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כנס רבני ההסדר במרכז שפירא
מומלצים