שתף קטע נבחר

מדוע בוטלה תחרות מלכת היופי הפלסטינית?

חמישה ימים לפני תחרות מלכת היופי, הודיעה הרשות הפלסטינית על ביטולה. הסיבה הרשמית היא יום השנה למבצע "עופרת יצוקה", אולם גם חשש מצעירות בבגד-ים תרם להחלטה

הרשות הפלסטינית הודיעה היום (ב') על ביטול תחרות מלכת היופי הפלסטינית - חמישה ימים לפני המועד. הסיבה הרשמית לביטול היא יום השנה למבצע "עופרת יצוקה". המארגנים טוענים, עם זאת, כי הרשות זעמה על שלא הורשתה לקחת חלק באירוע.

  

המחלוקת סביב התחרות החלה כשמארגניה נדרשו לבטל את הופעת המועמדות בבגדי-ים. ברשות חששו שהצעירות יופיעו בבגדים לא-צנועים, וביקשו לשמור על אירוע הולם. 

 

מנגד, טוענים המארגנים כי לא הייתה כל תוכנית להלביש את הבנות בבגדי-ים. החברה המסחרית שארגנה את התחרות, טוענת כי זעמה של הרשות קשורה בעובדה שהתחרות נערכת באופן פרטי - ללא מעורבות מצד הרשויות.

 

גם ברחוב הפלסטיני תקפו את הכוונה לקיים את התחרות. התקשורת הפלסטינית כינתה את האירוע "שערורייה" וכמה פורומים באינטרנט החליפו תמונות של שהידים ואמהות בתמונות של הצעירות המועמדות. לבסוף בוטל האירוע בטענה כי התאריך בו נקבע להתקיים, 26 בחודש, נופל על יום השנה לציון תחילת מבצע "עופרת יצוקה" בעזה.

 

בתחרות היו אמורות להשתתף עשרות צעירות מרצועת עזה, כמה צעירות ערביות מישראל וכמה מועמדות מרמאללה. האירוע לא תואם עם הגופים הבינלאומיים המארגנים את התחרות - כמו אלו שאחראים בין היתר לתחרות "מיס עולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי תזכה בכתר? אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים