שתף קטע נבחר

עוד "כמעט" אסון בנתב"ג: הושעו פקחי טיסה

ברשות שדות התעופה ממשיכים לבדוק ארוע בטיחות חמור שהתרחש ביום חמישי. מטוס לופטהנזה עמד לנחות במסלול שבו עמד להמריא מטוס אל על

שוב ארוע בטיחות חמור בנתב"ג: פקחי טיסה שהיו במשמרת ביום חמישי האחרון הושעו עד לסוף הבדיקה של אירוע, במסגרתו התכוון טייס לופטהנזה לנחות על מסלול שעליו התכונן להמראה טייס אל על. יומיים לפני כן עמד מטוס של חברה רוסית לנחות בטעות במסלול אחר מזה שיועד לו בנמל התעופה בן-גוריון. גם האירוע הזה עדיין בחקירה.

 

מהפרטים הידועים עד כה מתברר כי בחמישי האחרון עשה את דרכו מטוס של חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה לנמל התעופה בן גוריון. בדיוק באותה השעה התכונן להמראה מטוס אל על שהיה על המסלול. בדיקה ראשונה שבוצעה ברשות שדות התעופה ביום הארוע לא הצביעה על כך שמדובר בארוע בטיחותי חמור. 

 

ברשות שדות התעופה ערכו בדיקה חוזרת שכללה בדיקת קלטות המכ"מ והתקשורת בין הפקחים לטייסים ואז התברר כי המרחק בין המטוסים היה קרוב מדי ונכנס להגדרה של "ארוע בטיחותי".

 

לנוכח ממצאי הבדיקה הראשונה והשנייה הוחלט כי הפקחים שהיו מעורבים באותו ארוע לא יעסקו בימים הקרובים בעבודות פיקוח, אלא בעבודות אחרות. במקביל, מקיימים ברשות שדות התעופה בדיקה נוספת, מעמיקה יותר, כדי להבין טוב יותר מה התרחש שם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס אל על
צילום: ירון ברנר
מומלצים