שתף קטע נבחר

האם מבטלים את כרטיס לייף סטייל?

בסופר פארם מנסים למכור את כרטיס האשראי לייף סטייל פלוס, אבל למה על חשבון כרטיס לייף סטייל? בניגוד למידע שעלול להימסר לכם, הלייף סטייל שלכם לא יבוטל ואף יחודש, בתנאי שתמשיכו להחזיק בו כי לא יונפקו יותר כרטיסים חדשים

האם בסופר פארם יעלימו את לייף סטייל מן העולם כדי שלייף סטייל פלוס ייהיה כרטיס המועדון היחיד של הרשת? זו השאלה ששאלו שתי לקוחות שמחזיקות בכרטיס וקבלו מידע מבלבל באשר לעתידו.

 

נראה כי מקומו של כרטיס ההנחות הוותיק נדחק לטובת הטרנד המתעצם בעולם מועדוני הלקוחות: כרטיס מועדון עם הנחות שהוא גם כרטיס אשראי. אבל האם כרטיס ההנחות הוותיק לייף סטייל יבוטל? 

 

יעל, תושבת יבנה, ואם לתינוק, עושה בלייף סטייל שימוש רב. לפני כשבועיים, הגיעה יעל לסניף סופר פארם ביבנה במטרה לרכוש שם מוצרים בסיוע כרטיס הלייף סטייל שלה, עליו היא משלמת 28 שקל לשנה, (אלא אם קנתה בעזרתו במהלך השנה בסכום שעולה על 2,400 שקל). להפתעתה היא זכתה לשמוע שם בשורה קשה.

 

 

"עובד המקום ומנהל הסניף הודיעו לי שלא יהיה יותר לייף סטייל", היא מספרת ל-ynet, "תוקף הלייף סטייל שלי פג ב-2012, והם אמרו לי שב-2012 כבר לא יהיו כרטיסי לייף סטייל. 'למה שלא תקחי לייף סטייל פלוס'? הם הציעו. 'זה כרטיס אשראי לכל דבר שמעניק לך גם הטבות כלייף סטייל, וגם ניתן להשתמש בו ככרטיס ישראכרט, בכל הרשתות'.

 

"השבתי שאני לא רוצה עוד כרטיס אשראי, ושעם הלייף סטייל אני נהנית מקופונים בלי לשלם דמי אחזקה לכרטיס אשראי. הם התעקשו שעדיף לי לעשות עכשיו כרטיס לייף סטייל פלוס, משום שיש עכשיו מבצע, שבמסגרתו אהיה זכאית לשנתיים דמי שימוש חינם בכרטיס ואחר כך אשלם 19 שקל תשלום חודשי. וגם בסוף השנה יחשבו את ממוצע הקנייה החודשי שלי ואזכה לחודש קניות חינם בסופר פארם בסכום הקניות הממוצע, עד 700 שקל". 

 

"לייף סטייל נשאר לייף סטייל"

יעל השתכנעה. ביום ה' האחרון קיבלה את כרטיס האשראי עם שליח. בים א' התקשרה להשמיש את הכרטיס. "כדי להיות משוכנעת שהכרטיס הקודם בוטל, ביקשתי לשוחח עם איש שירות", היא מספרת. "הנציגה שענתה הודיע לי כי מהרגע שעשיתי שימוש ראשון בלייף סטייל פלוס זה מבטל את לייף סטייל הישן".   

 

ואז יעל החליטה לשאול שאלה נוספת, שהתשובה לה הפתיעה אותה מאוד.  "שאלתי אותה: 'אם לא הייתי עושה עכשיו לייף סטייל פלוס, היו שולחים לי לייף סטייל פלוס בעוד שנתיים'?, היא מספרת, "ולהפתעתי המרובה היא השיבה: מה פתאום? לייף סטייל נשאר לייף סטייל'.

 

"היית בשוק. שאלתי אותה 'מה זאת אומרת'? אמרו לי שכשתוקף הכרטיס שלי יפוג, לא יחדשו אותו' והיא ענתה שזה לא מדויק".

 

הנציגה הסבירה ליעל שלא מציעים יותר את לייף סטייל בסופר פארם, רק את לייף סטייל פלוס. אבל מי שמחזיק בלייף סטייל רגיל יכול להמשיך ליהנות ממנו, וכשתוקפו פג, לבקש לחדש אותו.

 

"אם הייתי יודעת את זה, הייתי נשארת בלייף סטייל הרגיל, אומרת יעל. "התקשרתי אליהם ואמרתי שאני רוצה לבטל את הלייף סטיל פלוס. לא עשיתי בו אפילו שימוש אחד ואני רוצה להישאר בלייף סטייל הרגיל. הם אמרו: 'חתמת'. זה נכון שחתמתי, אבל במועד החתימה קיבלתי מידע שגוי על העסקה".

 

גם רותי קיבלה מידע לא מדויק

גם רותי שעובדת עם יעל החליפה את כרטיס הלייף סטייל שלה ללייף סטייל פלוס, בעקבות מאמץ שיווקי מרוכז שהופעל עליה. "התקשרתי למוקד שירות הלקוחות של לייף סטייל כדי לעדכן כתובת ואז סיפרו לי על הכרטיס החדש לייף סטייל פלוס", היא מספרת. "שאלתי לגבי תשלום חודשי, כי ללייף סטייל הרגיל אין תשלום חודשי, והודיעו לי שבשנתיים הראשונות אין תשלום, לאחר שנתיים התשלום ללייף סטייל פלוס יהיה 19 שקל לחודש.

 

"לשאלתי האם בעוד שנתיים אוכל לבטל את הכרטיס החדש ולחזור לכרטיס הישן - הרגיל - קיבלתי תשובה חיובית. כיוון שכך הסכמתי לעשות את הכרטיס החדש".

 

רותי שוחחה עם יעל והבינה ממנה שלמעשה, כיוון שוויתרה על הלייף סטייל הישן שלה, לא תוכל לקבל אותו בחזרה, כי רק מי ששומר על הכרטיס יכול לחדש אותו.

  

"כשהבנתי שאי אפשר לחזור לכרטס הישן כעבור שנתיים, התקשרתי לשירות הלקוחות", מספרת רותי, "אמרו לי שהכרטיס הישן עדיין לא בוטל, הוא בתהליכי ביטול. למרות שזה מנוגד למדיניות החדשה שלהם, אני מקווה שעוד אפשר להציל אותו - לבטל את החדש ולהחזיר את הישן, כי המידע שקיבלתי לא היה מדויק".

 

מסופר פארם נמסר בתגובה: "כרטיסי לייף סטייל הוותיקים כן תקפים. מכיוון שמשתמע שהלקוחות קיבלו החלטתן על בסיס מידע שאינו מדויק, סופר פארם תאפשר להן לפנים משורת הדין לבטל את כרטיס לייף סטייל פלוס. הרשת פועלת לרענון הנהלים ומדיניותה בקרב נציגי המכירות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
לייף סטייל פלוס לא יישאר לבד
מומלצים