שתף קטע נבחר

קבוצת דלק בוחנת רכישת רודשף מדלק נדל"ן

חברת הנדל"ן הכושלת של תשובה שוב מבקשת את עזרתה של החברה האחות האיתנה, זאת על ידי המרת הלוואה שקיבלה מקבוצת דלק לרכישת רודשף

חברת דלק נדל"ן, שבשליטתו הישירה של יצחק תשובה מחפשת מזה למעלה משנה קונה לאחזקותיה (75%) בחברת MSA המחזיקה ברשת רודשף המפעילה 29 מתחמי שירות בצידי הכבישים המהירים בבריטניה. עד היום לא נמצא לנכס קונה במחיר ראוי ועכשיו מסתמן שהפיתרון יבוא מקבוצת דלק, החברה האחות האיתנה של יצחק תשובה ירכוש את הרשת ויסייע בכך לקשיי הנזילות בהן נמצאת דלק נדל"ן.

 

 

קבוצת דלק כבר מחזיקה (באמצעות החברה הבת בבעלות מלאה דלק פטרוליום) כיום ב-25% מחברת MSA. זאת מאחר ובמועד בו דלק נדל"ן נכנסה לעסקת MSA העסקה היתה גדולה מכדי שתוכל לבצע אותה לבדה.

  

בסוף שנת 2008 היה על דלק נדל"ן לפרוע חוב למריל לינץ' בהיקף של כ-150 מיליון ליש"ט בגין MSA אולם לא היה ביכולתה לפרוע את החוב. על כן קיבלה החברה הלוואה מקבוצת דלק שהיתה באותה התקופה החברה האם של דלק נדל"ן (טרם היא חולקה כדיבידנד לבעלי המניות) בהיקף של כ-310 מיליון שקל. באמצעות מכירת MSA לקבוצת דלק, דלק נדל"ן תוכל בין היתר לפרוע את החוב לקבוצת דלק וכן להעשיר את קופתה על מנת לפרוע את עומס הפרעונות הצפוי לבעלי האג"ח בחודש מאי הקרוב.  

 

מאחר ומדובר בעסקת בעלי עניין בין שתי חברות בשליטת יצחק תשובה הרי שהליך האישור של עסקה מסוג זה יהיה מורכב יותר וידרוש אישור של אסיפות בעלי המניות של שתי החברות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לואיז גרין
יצחק תשובה
צילום: לואיז גרין
מומלצים