שתף קטע נבחר

8 שנות מאסר לאם שקיימה יחסי מין עם בניה

האם מנתיבות הורשעה שאילצה שניים משמונה ילדיה, בני 8 ו-11, לקיים עמה יחסי מין: "לא חשבתי אם זה מותר או אסור לי, זה יצא לי". היא טענה שהילדים "נקטו יוזמה", אך השופטים לא התרשמו: "המעשים צורבים כברזל מלובן נפשו של ילד"

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע גזר היום (ו') שמונה שנות מאסר בפועל ו-12 חודשי מאסר על-תנאי, על אם בת 40 מנתיבות, שהורשעה בביצוע עבירות מין ומעשים מגונים בשניים משמונת בניה, בני 8 ו-11, וכן בהתעללות בהם.

 

מכתב האישום שהוגש נגד האם עולה כי ילדיה התחנכו בפנימיות, אך נהגו להגיע לביתה בסופי שבוע ובחגים. באחת השבתות שבהן שהו שני הילדים בבית, שכבה האם עירומה במיטתה, כשרק ראשה מכוסה. שני הילדים שיחקו בסלון הדירה עם אח נוסף, והאם קראה להם אחד אחרי השני, והורתה להם לקיים עמה יחסי מין.

 

לפי כתב האישום, האם ביקשה מהילדים שלא לספר על האירוע לאביהם, ובמהלך המשפט היא הסבירה: "לא חשבתי אם זה מותר או אסור, זה יצא לי". היא טענה כי ילדיה לקחו חלק פעיל ויוזם במעשים, וסיפרה שביקשה לנקום בבעלה לשעבר. היא הודתה גם כי נמשכה אל שני בניה, שהזכירו לה את בני עדתה.


האם המתעללת בבית המשפט. "זה היה מרצון הדדי" (צילום: רועי עידן)

 

כל שמונת ילדיה של הנאשמת הוצאו מביתה בצו השגחה של פקידת סעד, לאור העובדה שהזנחתם וחוסר התפקוד מצד האם בלטו לאורך כל השנים. כל הניסיונות לטפל בה וללמד אותה לדאוג לילדיה עלו בתוהו, ולפני כשלוש שנים הוחלט להוציא את כל הילדים מחזקת שני ההורים. עם מעצרה של האם בחשד לביצוע עבירות המין היא נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית, ושם נקבע כי מנת המשכל שלה קרובה מאוד לזו של אדם בעל פיגור שכלי. עם זאת, נקבע כי יש ביכולתה להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור.

 

אישה אונסת גבר? "לקדם התיקון לחוק"

לפי כתב האישום, לאחר שהאם המתעללת התגרשה מבעלה, היא נהגה להתקשר לשירות מיוחד ששלח אליה גברים ליחסי מין חד-פעמיים, ולעיתים היו מגיעים לדירתה בין ארבעה לחמישה גברים שונים ביום. בשלב מסוים היא הכירה גבר גרוש שלו עמדה להינשא לפני מעצרה, אך המעצר הביא לביטול תוכניותיה אלה.

 

בחוות דעת מטעם עורכת דינה של הנאשמת, עו"ד קטי צווטקוב מהסנגוריה הציבורית, נטען כי כיום, בבית הכלא, נוהגת האם לקיים שיחות טלפון מיניות עם גברים כאמצעי לפורקן מיני. לדבריה, היא שומרת על קשר טלפוני סדיר עם ילדיה מהכלא, כולל עם שני הקורבנות.

 

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופטת רויטל יפה-כ"ץ, שכלל גם את ורדה מרוז ואריאל ואגו,

קבע כי האם "אינה נרתעת מאימת החוק, והמשיכה לפגוע בילדיה גם כשהייתה תחת פיקוח... גם תוכניותיה לעתיד אינן מושפעות מעברה, והיא מצפה לשוב ולגדל את ילדיה ולעבוד לכשתשתחרר, למרות שעד היום לא הצליחה לעשות זאת. היא גם מתכוונת לשוב ולהינשא". לפני מתן גזר הדין אמרה האם כי "עם הילדים זה היה מרצון הדדי, לא בכוח".

 

בימים אלה מונחת על שולחן הכנסת הצעת חוק מטעם ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, לתיקון סעיף 350 לחוק העונשין, כך שיחול גם על אישה הגורמת לגבר להחדיר איבר מאיברי גופו או חפץ לאיבר מינה. השופטים ציינו כי התיקון נדרש על רקע מקרים מסוג זה. בבואם לגזור את עונשה, הם לא הצליחו למצוא מקרים דומים כדי ללמוד על רמת הענישה הרצויה, אך קבעו כי מדובר במעשים חמורים, "שצורבים כברזל מלובן נפשו של ילד, ומותירים צלקות שלעולם לא תימחנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם בבית המשפט, היום
צילום: רועי עידן
עו"ד צווטקוב. "האם שומרת על קשר עם ילדיה"
צילום: רועי עידן
מומלצים