שתף קטע נבחר

אשה הפילה את האפיפיור במיסת חג המולד

לבנדיקטוס ה-16 חיכתה הפתעה לא נעימה במיסת חג המולד בוותיקן. אשה שאינה בריאה בנפשה התפרצה לעברו והפילה אותו. האפיפיור התאושש במהירות והמשיך בטקס

what a mass: אשה קפצה מעל מחסומי האבטחה בבזיליקת פטרוס הקדוש בוותיקן והפילה אמש (יום ה') את האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, בעת שצעד במעבר הראשי כדי להתחיל במיסת חג המולד.

 

הדובר מסר שבנדיקטוס בן ה-82 לא נפגע, קם במהירות על רגליו וערך את המיסה לפי התכנון. עם זאת, החשמן הצרפתי, רוז'ה אצ'גריי, שהופל אף הוא בידי האשה, נלקח לבדיקה בבית חולים.

 

 

משטרת הוותיקן עצרה את האשה, ונמסר כי נראה שהיא אינה בריאה בנפשה. מנהיג הכנסייה הקתולית לא הזכיר את התקרית במהלך הטקס. בנדיקטוס ה-16 הקדים השנה את מיסת החג בשעתיים, על-מנת שיוכל לפרוש למיטתו בשעה סבירה. ביום ראשון הוא צפוי להצטרף לסעודת צהריים עם חסרי בית בבית תמחוי ברומא.


הרגע שבו זינקה האשה. שלב אחר שלב (צילום: AP)

 

ג'ון אלן, פרשן בכיר לענייני הוותיקן, מסר לרשת CNN שפירצה שכזו באבטחת הכס הקדוש אינה עניין של מה בכך, אולם גם בעבר היו מקרים שבהם ניסו לפגוע באפיפיור. זו השנה השנייה ברציפות שנפרצת האבטחה במיסת חג המולד בוותיקן. גם בשנה שעברה זינקה אשה בסוף הטקס מעל מחסומי האבטחה, אך אז הצליחה רק להתקרב לאב הקדוש לפני שמאבטחים תפסו אותה.

 

העולם הנוצרי חגג אמש את חג המולד. בבית לחם נערכה כמו בכל שנה מיסת חג המולד המסורתית. בנצרת, העיר החשובה ביותר לעולם הנוצרי, נערכה כבר אתמול תהלוכת חג המולד המסורתית ברחובות המקושטים. 

 

ראש העיר, ראמז ג'ראייסי, שיגר איחולים לכל העולם הנוצרי, והקדיש ברכה מיוחדת לבית לחם: "שבשנה הבאה העם הפלסטיני יחגוג כעם חופשי ככל העמים". אמש התקיים בכנסיית הבשורה בעיר טקס המיסה המסורתי, שבו השתתפו גם חיילים מכוח יוניפי"ל הבינלאומי, אתנחתא קלה ממלאכתם בגבול הצפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזינוק לעבר האפיפיור
צילום: AP
בנדיקטוס ה-16
צילום: AP
מומלצים