שתף קטע נבחר

בשל המהומה: המשטרה תסגור את המגרש בסכנין

במרחב הגליל החליטו שאיצטדיון 'דוחא' לא ייפתח עד להודעה חדשה. במועדון זועמים: "היו צריכים להשאיר את אוהדי סכנין ביציע". אוהד נצרת: "מזל שלא ניצחנו, אחרת לא יודע מה היה קורה". דובר המרחב: "גם כוחותנו היו בסכנה"

טענות קשות בבני סכנין כלפי משטרת ישראל לאחר המהומות שהתחוללו בין מחנות האוהדים, לאחר התיקו 1:1 נגד אחי נצרת בליגת העל. 

 

"המשטרה היתה צריכה להשאיר את אוהדי סכנין ביציע ולא את אוהדי נצרת", טען דובר בני סכנין, מונדר חלאילה. "אם הם היו עושים את זה - אז כל העימות היה נמנע. היו צריכים לשמור שכל מיני חמומי מוח לא ישליכו אבנים ליציע. חבל שהגענו למצב כזה". את תגובות של ראש העיר מאזן גנאים, שנראה אובד עצות על כר הדשא, לא ניתן היה להשיג.

 

"החניתי בטעות את מכוניתי ליד אוהדי סכנין ו-30 מהם תקפו אותי לפני המשחק", סיפר נאג'י, אוהד נצרת. "בושה שאנחנו צריכים להתעכב פה ושהמשטרה נאלצה להשתמש בגז מדמיע כדי לפזר אוהדים. מזל שלא ניצחנו, אחרת אני לא יודע מה היה קורה פה".

 

במשטרת מרחב הגליל הגיבו לטענות אנשי סכנין. דובר המרחב, ערן שקד, אמר: "השיקול שלנו, במסגרת ניסיוננו הרב באיצטדיון הזה, מחייב אותנו קודם להוציא את הקהל המקומי ורק לאחר מכן את אוהדי היריבה. זה היה השיקול האופטימלי ביותר. אם הקהל של נצרת היה יוצא קודם, היה נוצר מצב של עימותים מחוץ לאיצטדיון".


אוהד סכנין מובל למעצר (צילום: חגי אהרון) 

 

על כך שהושלכו אבנים מחוץ לאיצטדיון לעבר אוהדי נצרת, אמר: "היתה אבטחה היקפית, היו זריקות אבנים ממעגל מרוחק יותר". על כך שהמשטרה השתמשה בגז מדמיע על מנת להרחיק את אוהדי סכנין שהשליכו אבנים, אמר שקד: "השימוש באמצעים לפיזור הפגנות היו מחייבים, כי גם כוחותינו היו בסכנה".

 

שני שוטרים נפצעו במהלך המהומות. אחד מהם אף פונה לבית החולים להמשך טיפול. בסך הכל נעצרו תשעה בני אדם, כולם אוהדי סכנין. 

 

משטרת מרחב הגליל מתכוונת לסגור את איצטדיון דוחא עד להודעה חדשה בשל האירועים. במשטרה טוענים כי גם להתאחדות לכדורגל יש חלק בעניין, מאחר שלא הקשיבו שם לדרישה להקדים את המשחק לשעות הצהריים. על כך אמר שקד: "ביקשנו להקדים את המשחק, כי צפינו זאת. בתרחישים כאלה הרבה יותר קל לטפל באור יום וחבל מאוד שלא נענו לבקשתנו".

 

השתתפה בהכנת הידיעה: שרון רופא-אופיר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוהד אחי נצרת פצוע
צילום: חגי אהרון
מומלצים