שתף קטע נבחר

תימן: מנהיג המורדים נהרג בהפצצה מהאוויר

מקורות רשמיים במחוז סעדה אישרו לרשת "אל-ערביה" כי עבד אל-מלכ אל-חות'י נהרג בתקיפה. בשבוע שעבר חוסל האימאם הקיצוני ששימש "היועץ הרוחני" של מחבלי ה-11 בספטמבר

מכה ניצחת למרד בתימן: מקורות רשמיים במחוז סעדה שבצפון תימן אישרו את הדיווחים המוקדמים לפיהם מנהיג המורדים במדינה, עבד אל-מלכ אל-חות'י, שעמד בראש הלחימה נגד המשטר ונגד הכוחות הסעודים בגבול, נהרג בהפצצה מהאוויר.

 

רשת "אל-ערביה" דיווחה כי על פי אותם המקורות, אל-חות'י נהרג בהפצצה שכוונה לעבר מבנה בו שהה לשם קבלת טיפול רפואי לאחר שנפגע בהפצצה אחרת מהאוויר לפני כשבועיים. אותם המקורות מסרו עוד כי אל-חות'י נטמן בג'בל טלאת במערב מחוז סעדה.

 

רק לפני מספר ימים חוסל בתימן אנואר אל-עוואקלי, שנודע בתור "היועץ הרוחני" של מחבלי ה- 11 בספטמבר. אל-עוואקלי, שב לכותרות בחודש האחרון, בעקבות הטבח שביצע הפסיכאטר הצבאי בבסיס האמריקני פורט הוד בטקסס. אחרי הרצח של 13 חיילים התברר שהפסיכיאטר, רב-סרן נידאל חסן, התפלל אף הוא עם אל-עוואקלי ואף התייעץ עימו בשנה שקדמה למתקפה.

 

כעת נראה כי ימיו של המרד בתימן ספורים, בעקבות הודעת המורדים ביום חמישי על נכונותם לסגת מאדמת סעודיה, בתנאי ששטח זה לא ישמש כפלטפורמה לסייע לכוחות הממשלה התימנית הנלחמת אף היא עימם.

 

זה זמן רב מנהלת המיליציה השיעית הרדיקלית, שנוסדה

על ידי איש הדת בדר א-דין אל-חות'י, קרבות מרים נגד כוחות צבא תימן. המורדים השיעים התבצרו במחוז סעדה וממנו הם ממשיכים לפעול במקומות נוספים בתוך המדינה.

 

בשלב מסוים גלשה הלחימה גם לצדו הסעודי של הגבול, ואז הצטרף צבא הממלכה ללחימה בעיקר באמצעות כוחות רגלים וחיל אוויר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים של צבא תימן
צילום: רויטרס
חוסל. האימאם אל-עוואקלי
צילום: AFP
מומלצים