שתף קטע נבחר

טקסס: עצור או שאני מצייץ!

מבצע אכיפה מיוחד ביוסטון שבטקסס, לרגל חג המולד וסוף השנה האזרחית: מי שיתפס נוהג בגילופין יעצר - ושמו יפורסם בטוויטר

רשויות החוק ביוסטון שבטקסס מצאו דרך מקורית להעניש נהגים שיכורים: בנוסף לקנס הקבוע בחוק - שמותיהם של הנהגים שיעצרו יפורסמו בטוויטר, כך פירסם אתר cnet.

 

בכל שנה עולה במחוז מונטגומרי מספר המקרים של נהיגה בגילופין בתקופת החגים, דבר המוביל לתאונות דרכים. שמות הנהגים שייעצרו יפורסמו בדף הטוויטר של התובע המחוזי, ברט ליגון. פרסום שמותיהם של פושעים בטוויטר אינו דבר זר בטקסס - בעיר דנטון הסמוכה ליוסטון, כל מעצר ומעצר מדווח בטוויטר - כולל קישור לתמונתו של החשוד שנעצר.

 

העניין מעלה מספר שאלות אתיות בנוגע לפרטיותם של הנעצרים. אנשי חוק, ומשפטנים המתמחים בתביעות הקשורות לתחבורה טוענים כי אין לפרסום שמותיהם ותמונותיהם של החשודים השפעה על זכותם למשפט הוגן. לעצורים אין חיסיון משפטי התקף לרשתות חברתיות, והרשויות מסתכלים על השפלה פומבית בטוויטר בתור מנגנון הרתעה לגיטימי.

 

פול קנדי, פרקליט טקסני, רואה בהחלטת המשטרה הפרת זכויות בוטה: "למשטרה לא משנה שיש הבדל מהותי בין אדם שנעצר ואדם שהורשע, ונאשם הוא חף מפשע עד שהוכחה אשמתו. וכמובן, המשטרה לעיתים עוצרת את האנשים הלא נכונים, והתובע המחוזי ליגון צריך לדעת זאת - שכן היה סניגור פלילים בעברו", כתב בבלוג שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שתיתם ונהגתם? הציוץ בדרך
צילום: Index Open
מומלצים