שתף קטע נבחר

הצעת פינס נדחתה: המצנחים יישארו מצופים זהב

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה הצעת החוק להגבלת פיצויי הפרישה בחברות הציבוריות אותה הגיש ח"כ פינס על רקע מענק הפרישה של צבי זיו מהפועלים. פינס: "הממשלה מאפשרת המשך ההשתוללות וגזירת הקופונים על חשבון הציבור"

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (א') את הצעת החוק להגבלת סכומי פרישה מופרזים אותה הגיש חבר כנסת ח"כ אופיר פינס (עבודה). זאת הכנסת השלישית בה מנסה פינס לקדם את הצעת החוק (מאז 2004).

 

 

לפי ההצעה, שר האוצר יקבע בתקנות סכומי מקסימום למענק פרישה ולפיצויי פרישה בחברה ציבורית, וכן את אופן קביעתם וחישובם. ההצעה באה למנוע מצב בו פיצויי פרישה של מנהלים בחברות ציבוריות השייכות לציבור הרחב מגיעים למיליונים רבים של שקלים. כזכור, מנכ"ל בנק הפועלים הפורש, צבי זיו, קיבל לפני כחצי שנה מענק פרישה בגודל של כ-7 מיליון שקל. 

 

 

ח"כ פינס אמר, כי "גם בעידן המשבר הכלכלי והרחבת הפערים, הממשלה מאפשרת המשך ההשתוללות וגזירת הקופונים על חשבון הציבור. תופעת מצנחי הזהב היא 'פגע רע' בכלכלה הישראלית. במדינות מפותחות וחופשיות רבות, לרבות ארה"ב, שמו לנושא הזה סוף לנוכח המשבר הכלכלי, ואילו בישראל הממשלה מסכלת כל אפשרות להצבת גבולות לפיצויי הפרישה".  

 

בעקבות הניסיון של "כלכליסט" לברר מה עלה בגורל הצעה דומה של ראש אגף התקציבים אודי ניסן, אמר פינס כי "תמוה שרק לפני כחצי שנה ניסה אודי ניסן להחיל הגבלות כאלה על החברות הממשלתיות, ואילו היום האוצר והממשלה מתנגדים להגבלה. את ההשתוללות חסרת הפרופורציות וחסרת הרגישות של גובה פיצויי המנהלים יש להפסיק לאלתר". 

 

ממשרדו של אודי ניסן וממשרד האוצר לא התקבלה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופיר פינס. "התופעה - פגע רע"
צילום: עידו ארז
מומלצים