שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: פשיטה על בית ראש העיר בת-ים

ל-ynet נודע כי בשעת בוקר מוקדמת הגיעו חוקרי היחידה הכלכלית לביתו של שלומי לחיאני. לחיאני, אחיו ובכירים נוספים בעירייה נעצרו בשל חשד לעבירות של אי סדרים ומינהל לא תקין. במקביל, פשטו חוקרים על בניין העירייה וכניסת העובדים נאסרה

עוד ראש עיר מסתבך: המשטרה פשטה הבוקר (יום ב') על ביתו של ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני, ועל ביתם של בכירים נוספים בעירייה. כך נודע ל-ynet. לחיאני וחמישה בכירים נוספים בעירייה נעצרו ונחקרו על-ידי חוקרי היחידה הכלכלית 433 של המשטרה בעקבות חשדות לעבירות של אי סדרים, הפרת אמונים, מינהל לא תקין, עבירות של טוהר מידות ועבירות של תכנון ובנייה. בנוסף הוא חשוד גם בעבירות של העלמת מס.

 

תיעוד: הפשיטה על עיריית בת-ים

 

במשך תקופה ארוכה פעלו חוקרי היחידה הכלכלית באופן סמוי בבת-ים. הם תיעדו ואספו ראיות נגד כמה בכירים בעירייה. על-פי החשד, לחיאני מינה במהלך השנים מקורבים לתפקידים בכירים, ובכך ביצע עבירות על טוהר המידות - הכוללות העברת כספים באופן לא תקין. על פי החשד, לחיאני השתמש במשאבי העירייה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך השגת רווחים אישיים - עבור בני משפחתו ומקורביו.


לחיאני בעת מעצרו הבוקר (צילום: אבי מועלם)

 

הבוקר הפכה החקירה לגלויה, כאשר בשעה 5:00 פשטו כ-100 שוטרים על ביתו של ראש העיר ועל בתיהם של בכירים נוספים בעירייה, ועצרו אותם לחקירה. בין היתר פשטו החוקרים על בית אחיו של ראש העיר ובני משפחה נוספים. בהמשך היום יובאו לחיאני והמעורבים האחרים לדיון בפני שופט.

 

במקביל, החוקרים שהגיעו מצוידים בצווי חיפוש, פשטו על משרדי לשכת

 ראש העיר ומשרדיהם של בעלי תפקידים אחרים בעירייה. הם הגיעו לעירייה כדי לאסוף מסמכים וקלסרים. נכון לשעה 8:00, נאסרה כניסת עובדים לבניין.

 

לנוכח היקף החקירה, ליוו אותה כל העת עורכי דין מפרקליטות מיסוי וכלכלה בתל-אביב והמחלקה לאכיפת דיני מקרקעין ורשות המיסים.

 

לחיאני נבחר לראשונה לתפקיד ראש העיר בת-ים בשנת 2003. חמש שנים לאחר מכן הוא נבחר לכהונה שנייה, לאחר שזכה ביותר מ-86% מקולות הבוחרים.

 

שמו של לחיאני עלה לא מעט לאחרונה, בייחוד בדו"חות מבקר המדינה שהצביעו על אי סדרים. בין היתר נטען בעבר כי ראש העיר קידם את אמו לתפקיד מנהלת ענף גני ילדים ללא מכרז, ובמקרה אחר אף הועלתה טענה כי במהלך הבחירות ב-2008 לראשות העיר קיבלה אשתו סכומי כסף גדולים ממטה הבחירות שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
הפשיטה המשטרתית על עיריית בת-ים
צילום: אבי מועלם
שוטר אוסף מסמכים בעירייה
צילום: עופר עמרם
מומלצים