שתף קטע נבחר

אפריקה מכרה אחזקותיה בחברה פיליפינית

אפריקה ישראל רכשה 40% ממניות סייבזון בשנת 2006 דרך חברה בת שבבעלותה. כעת היא מכרה אותן תמורת 63 מיליון שקל. תדווח על רווח הון לא מהותי בעקבות העסקה

אפריקה ישראל מכרה 40% מאחזקתה ב-Cyberzone Properties, חברה פיליפינית שרכשה ב-2006 תמורת 63.5 מיליון שקל. כך עולה מדיווח של אפריקה נכסים היום (ב') לבורסה בתל אביב.
 

 

העסקה צפויה לייצר תזרים נקי בסך של כ-47 מיליון שקל לחברה וכמו כן צפויה אפריקה לרשום רווח הון בסכום לא מהותי בגין העסקה. המכירה תתבצע לחברת Filinvest Land הפיליפינית.

 

בספטמבר 2006 נחתם הסכם בין חברה-בת זרה של אפריקה ישראל לבין Cyberzone Properties, לפיו הצדדים ישתפו פעולה במסגרת חברת מיזם משותף. המדובר במיזם שפיתח נדל"ן למגורים בפיליפינים באזור הנמצא מרחק של כ-35 ק"מ צפונית-מזרחית מהבירה מנילה.

 

איזי כהן, מנכ"ל אפריקה ישראל מסר, כי מכירת האחזקות משקפת את התמקדותה של אפריקה באזורי הליבה של פעילותה: רוסיה, מזרח אירופה, ארה"ב וישראל.

 

כהן הוסיף כי ההסכם משקף מימוש מוצלח של פעילות באזור בו לחברה אין כוונה לפתח פעילות עסקית בתקופה הקרובה.

 

"עם השלמתו הצפויה של ההסדר על ידי כל הצדדים, תמשיך אפריקה ישראל להתמקד בעשייה עסקית ובפיתוח הפעילויות לטובת כל בעלי האינטרסים בחברה, בעלי המניות ומחזיקי האג"ח", מסר כהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים