שתף קטע נבחר

העברית ביטלה כנס על 'המלחמה הציונית הארורה'

תא חד"ש באוניברסיטה התכוון לקיים אירוע לציון שנה ל"עופרת יצוקה". הכנס, שאושר תחילה על ידי הנהלת המוסד כ"אירוע חברתי", בוטל ברגע האחרון. חד"ש: סתימת פיות

הנאצות כלפי ישראל, שנשמעו אתמול בטקסי הזיכרון שערכו ארגונים פלסטינים במקומות שונים בעולם במלאת שנה למבצע "עופרת יצוקה ", נבלמו על-ידי האוניברסטיה העברית. הנהלת האוניברסיטה ביטלה הערב (יום ב') ברגע האחרון, כנס שביקש לארגן תא מפלגת חד"ש באחד מאולמות המוסד, שאמור היה לעסוק במה שהגדירו מארגניו "המלחמה הציונית האיומה והארורה".

 

חברי התא הגישו להנהלת האוניברסיטה בקשה לקיים בה אירוע חברתי ונענו בחיוב. אלא בהמשך התברר כי מדובר במה שכינו באוניברסיטה "כנס הסתה" נגד צה"ל ומדינת ישראל.

 מארגני האירוע הפיצו בקמפוס מנשר לרגל האירוע, שבו נכתב בערבית: "חלפה שנה מאז המלחמה בעזה שאותה אל תנו לשכוח. חברי תא חד"ש מזמינים אתכם לערב, בו נזכור כולנו את המלחמה הציונית האיומה והארורה".

 

באירוע אמור היה להשתתף ח"כ עפו אגבריה מחד"ש, שתואר בעלון כ"אחד מראשוני הרופאים שנכנסו לעזה בזמן המלחמה". נוסף על כך, תכננו הסטודנטים מחד"ש להקרין לנוכחים את סרטו של הבמאי הפלסטיני מוסטפא אבו עלי, "הם לא קיימים".

 

אלא שלרוע מזלם של הסטודנטים מחד"ש, הגיע העלון לידי חברי "תא לביא" באוניברסיטה העברית, המזוהה עם הליכוד. חברי התא פנו להנהלת האוניברסיטה בניסיון לברר כיצד אושר אירוע מסוג זה, וזו השיבה כי מדובר בהפרת הפרטים שסוכמו בין דקאנט הסטודנטים לבין המארגנים - ולפיכך, בוטל האירוע.

 

הסתה או לא?

יו"ר "תא לביא", אדי-יאיר פריימן, אמר ל-ynet כי אנשיו רואים בחומרה רבה את מה שהגדיר: "ניסיונם של סטודנטים לארגן פעילות הסתה והתנגדות למדינת ישראל בתוך תחומי האוניברסיטה העברית". לדברי פריימן, "חמור עוד יותר ניסיונם של אנשי חד"ש להסתיר מהנהלת המוסד את תכני אירועי ההסתה שהם מפיצים באופן עקבי בין כתלי הקמפוס בירושלים, בחיפה ובקמפוסים נוספים בארץ".

 

בחד"ש אומרים שזו לא הפעם הראשונה שבאוניברסיטה "סותמים פיות". לדברי מוחמד נאבילסי מתא חד"ש, "לפני כחודש ארגנו כינוס של 'שוברים שתיקה' עם חיילים שיצאו מעזה. כשהתחיל האירוע היה טלפון להפסיק ולבטל אותו".

 

הוא הוסיף כי "אמרו לנו שבאירוע היום יש הסתה. זה לא נכון, מה שכתוב בפלייאר שחילקנו זה מה שאישרו. סותמים לנו את הפה. אנחנו יהודים וערבים יחד, אז בטח שלא נסית".  

 

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "המוסד מאשר פעילות של התאים הפוליטיים הרשומים בו, כל עוד אין בה עבירה על חוקי מדינת ישראל ואין היא עומדת בסתירה למטרות האוניברסיטה ועקרונותיה. במקרה הנוכחי, היו תכני הכינוס שהובאו לאישור דקאנט הסטודנטים, שונים ממה שהפיצו חברי התא בפועל. לאחר שהדבר נודע, הוחלט להקפיא את הכינוס ונציגי התא נתבקשו להגיש מחדש את הבקשה שתיבחן לגופה. לנציגי התא הובהר שעליהם לפעול על פי הנהלים המקובלים לאישור פעילות באוניברסיטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הפלאייר של חד"ש
סטודנטים באונ' העברית מביעים תמיכה בצה"ל (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים