שתף קטע נבחר

הנייה נאם בעצרת דרך הטלפון של ח"כ א-סאנע

מאות ערבים ישראלים ופעילי שמאל מהארץ ומהעולם הגיעו למעבר ארז, לעצרת נגד המצור על הרצועה. ראש ממשלת חמאס נעזר בטלפון של ח"כ א-סאנע להעביר מסר למפגינים: "ניפגש במסגד אל-אקצה ובירושלים שתמשיך להיות ערבית ואיסלאמית"

כשנה לאחר תחילת מבצע "עופרת יצוקה" הגיעו מאות ערבים ישראלים ופעילי שמאל ופעילים פוליטיים בינלאומיים למחסום ארז, כדי למחות נגד המצור על רצועת עזה. ראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, התקשר לטלפון של ח"כ טאלב א-סאנע, ונאם משם. הוא אמר כי שנה לאחר המבצע תושבי הרצועה הרבה יותר חזקים.

 

הנייה אמר בשיחת הטלפון, שהושמעה במערכת הכריזה: "אנו גאים באזרחים הפלסטינים של שטחי 48 שהגיעו להזדהות עמנו, אנו שולחים ברכה לכל חברי הפרלמנט, לשייח ראאד סלאח, ולכל האנשים שהגיעו להביע את תמיכתם בנו".

 

לדברי ראש ממשלת חמאס, עמידת האזרחים הערבים בתוך הקו הירוק מחזקת את עמידת תושבי הרצועה. "אנו הצלחנו להתגבר על תוכניות הכיבוש ואנחנו בטוח ניפגש במסגד אל-אקצה ובירושלים שתמשיך להיות ערבית ואסלאמית". הנייה שלח ברכה לוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, שארגנה את המצעד לעבר מעבר ארז."הרצועה מאוד מתגעגעת אליכם, ואינשאללה ניפגש בקרוב בירושלים".

 

משתתפי הארץ הגיעו מכל רחבי הארץ באוטובוסים שיועדו לכך. המפגינים הניפו דגלי פלסטין וכרזות שעליהן תמונות של נפגעי מבצע "עופרת יצוקה", וקראו לישראל לחדול ממה שהם מכנים "פשעי המלחמה המתמשכים" בעזה.  


ראשי המגזר הערבי בהפגנה במעבר ארז (צילום: רועי עידן)

 

חבר הכנסת טאלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) סיפר ל-ynet כי שוחח הבוקר עם הנהגת חמאס בעזה, כדי "להביע סולידריות שלנו, המפגינים, עם התושבים בעזה הנמצאים במצור כבד ומתמשך". לדבריו, הנהגת חמאס הודתה לו על המחווה: "הפסקת האש מאז המלחמה היא מדומה. והיא עשויה להתפוצץ

 בקרוב אם ישראל לא תחדל מהמצור הזה שמונע מתושבי עזה אוכל ותרופות. המלחמה הזו הייתה מיותרת, היא פגעה באזרחים תמימים וילדים ואלו שאחראים לכך ידרשו לשלם על כך, שלום עושים עם אויבים, וחמאס מוכן לכך שישראל תנהל משא ומתן עם אש"ף. בלי נסיגה מלאה מהשטחים לא יהיה לנו שקט".

 

קודם לכן, לפני כמה ימים הגיעו הפעילים למצרים במטרה להיכנס לעזה, אולם כניסתם נאסרה. "אנחנו קוראים לחדול מאלימות משני הצדדים, המצור על עזה הוא פשע", אמרו הפעילים.

 

בעקבות השמעת נאומו של הנייה בטלפון של ח"כ א-סאנע, הודיע ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) שידרוש עוד היום מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד א-סאנע. "יש גבול לכל תעלול. הפעם ח"כ א-סאנע חצה את כל הקווים האדומים. מתן אפשרות לאחד מגדולי אויבי מדינת ישראל לנאום ולהסית המונים נגד המדינה ראויה לפתיחת חקירה פלילית והעמדה לדין. מעשה זה הוא בעליל תמיכה בטרור מזוין", אמר ח"כ אורלב.

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנייה. מסר בטלפון
א-סאנע. סולדיריות עם תושבי עזה
צילום: רועי עידן
מומלצים