שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הספרייה החדשה חוגגת 20 בסדרה מיוחדת

  הוצאת "הספרייה החדשה" חוגגת עשרים בסדרה מיוחדת של ספרים ישנים ערוכים מחדש, ביניהם ספרים של יעקב שבתאי, דויד גרוסמן ועוד

  הוצאת הספריה החדשה חוגגת עשרים שנה עם סדרה מיוחדת של ספרים נבחרים, שיראו אור מחדש במשך השנתיים הבאות. לצורך כך, תוציא מחדש ההוצאה 22 מספריה הנבחרים בשירה ובפרוזה, הן במקור והן בתרגום, כולל הוצאה מחודשת של שלוש החוברות הראשונות של "סימן קריאה" (בסימן ארבעים שנה ל"סימן קריאה").

   

  הספרים יופיעו לאחר התקנה והדפסה חדשות, ורובם אף בעריכה חדשה ובפורמט חדש. הספרים יופיעו בהמשך גם בפורמט דיגיטלי. בתחום הסיפורת ייצאו בין היתר ספריהם של יעקב שבתאי ("סוף דבר", "זיכרון דברים"), דוד פוגל ("חיי נישואים"), וכן ספרים של א.ב.יהושע, דויד גרוסמן, חנוך לוין, יוסל בירשטיין, יהושע קנז, יהודית הנדל, ישעיהו קורן, יהודית קציר ואורלי קסטל בלום.

   

  בתרגום יראו אור ספרים של ז'וזה סאראמאגו, אלזה מורנטה, פרימו לוי, נטליה גינצבורג. בתחום השירה יודפסו שוב ספריהם של מאיר ויזלטיר ("קח"), יאיר הורביץ ("ציפור כלואה"), יונה וולך ואבות ישורון. 

   

  העורך הראשי, מנחם פרי: "מגיעה שעה שבה מפעל ספרותי מתמשך מבקש לסמן את הישגיו המרכזיים, ולפעול למען נוכחותם הרציפה במחזור הדם של הספרות. זו הזדמנות טובה לעשות זאת. להוציא ספר מחדש – לא כמוצג מוזיאוני אלא כגורם חי בתרבות – אין פירושו רק לכרוך אותו בעטיפה חדשה, אלא להביט בו מחדש ובמידת הצורך לעדכן ולרענן אותו, וכך גם נעשה".

   

  לכל כתבות המדור לחצו כאן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים