שתף קטע נבחר

השר אהרונוביץ': להעמיד לדין את ח"כ א-סאנע

זמן קצר לאחר שחבר הכנסת מרע"מ-תע"ל העביר באמצעות הטלפון הנייד שלו נאום של ראש ממשלת חמאס, פנה השר לביטחון פנים ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להעמידו לדין: "שימש כצינור לארגון טרור שכל תכליתו היא השמדת מדינת ישראל"

דיבר עם ראש ממשלת חמאס ברצועת עזה בטלפון - ועלול להסתבך: השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, פנה בצהריים (יום ה') ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה להעמיד לדין את ח"כ טאלב א-סאנע על תמיכה בארגון טרור, לאחר שח"כ מרע"מ תע"ל שוחח עם איסמעיל הנייה וגם השמיע את דבריו בטלפון הנייד שלו למשתתפי העצרת במעבר ארז.

 

מלשכתו של השר לביטחון פנים נמסר: "עם היוודע לשר על שיחת הטלפון, באמצעותה שידר את דברי השטנה של ראש החמאס, הוא שיגר מכתב בהול בה דרש להעמידו לדין על תמיכה בארגון טרור".

 

עוד נמסר מלשכתו של השר: "אי אפשר להשלים עם העובדה שכל אדם, ועל אחת כמה וכמה חבר כנסת במדינת ישראל, ישמש כצינור לארגון טרור שכל תכליתו היא השמדת מדינת ישראל. יש גבול לציניות. אכיפת החוק היא הערך העליון של השר לביטחון פנים, וכאן אנו רואים עבירה בוטה. אפילו חשבון הטלפון שממנו בוצעה השיחה משולם על ידי מדינת ישראל".

 

בעקבות השמעת הנאום, הודיע ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) שידרוש עוד היום מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד א-סאנע.


מפגינות נגד המצור על עזה (צילום: רועי עידן)

 

"יש גבול לכל תעלול. הפעם ח"כ א-סאנע חצה את כל הקווים האדומים. מתן אפשרות לאחד מגדולי אויבי מדינת ישראל לנאום ולהסית המונים נגד המדינה ראויה לפתיחת חקירה פלילית והעמדה לדין. מעשה זה הוא בעליל תמיכה בטרור מזוין", אמר ח"כ אורלב.

 

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו): "מי שמביא את דבריו של רב המחבלים הנייה - הרי הוא כלי שרת בידיו, וזה רק מוכיח את מי מייצג את א-סנע בכנסת ישראל".

   

ראש ממשלת חמאס, אמר בין היתר בנאומו: "אנו הצלחנו להתגבר על תוכניות הכיבוש ואנחנו בטוח ניפגש במסגד אל-אקצה ובירושלים שתמשיך להיות ערבית ואסלאמית". הנייה שלח ברכה לוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, שארגנה את המצעד לעבר מעבר ארז."הרצועה מאוד מתגעגעת אליכם, ואינשאללה ניפגש בקרוב בירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-סאנע בהפגנה
צילום: רועי עידן
מאות הגיעו
צילום: רועי עידן
מפגן הזדהות
צילום: רועי עידן
מומלצים