שתף קטע נבחר

אב חנק והיכה למוות את בתו התינוקת בירושלים

שכנים הזעיקו את המשטרה עקב ריב בין בני זוג בשכונת שמואל הנביא. מתנדבים ושוטרים פרצו לדירה ומצאו בה את נחמן אינשין, בן 23, ואת בתו התינוקת, פרומה, בת 8 חודשים - שהועברה במצב קשה לבית החולים ומתה כעבור זמן קצר. האב ככל הנראה מעורער בנפשו

תינוקת משלמת את מחיר האלימות הקשה בתוך המשפחה. נחמן אינשין, תושב ירושלים, בן 23, חנק והיכה אמש (יום ה') עד מוות את בתו פרומה בת ה-8 חודשים. האיש נעצר ונלקח לחקירה. האם מסרה את עדותה לחוקרים ובמשטרה אמרו הלילה כי בני הזוג אינם מוכרים ולא התקבלו בעבר תלונות על אלימות כלשהי ביניהם. האב נלקח הבוקר לבדיקה פסיכיאטרית. בשעות הקרובות יוחלט אם להאריך את מעצרו בהיעדרו.

 

הרצח התרחש לאחר ויכוח סוער שפרץ בין אינשין לבין אשתו, בשכונת שמואל הנביא. האשה יצאה מהבית, והותירה שם את האב ואת פרומה. במשטרה אמרו כי לאינשין יש בת נוספת מנישואים קודמים, ששהתה כנראה גם היא בדירה. שכן ששמע צעקות "הצילו" מהבית הזעיק את המשטרה. על פי עדויות השכנים, סמוך לחצות נשמעו צעקות מדירת המשפחה, ובשלב מסויים זעקה האישה "הוא הורג אותה".


התקהלות סמוך לזירת הרצח, הלילה (צילום: גיל יוחנן)

 

חזקי, מתנדב ארגון "ידידים" שהיה בין הראשונים שנכנסו לדירת המשפחה, סיפר ל-ynet: "הגעתי למקום וראיתי אדם שמנסה להיכנס לדירה ולא מצליח כי האבא נעל את הדלת. טיפסתי יחד איתו למרפסת בקומה השלישית, שברנו את החלון והרמנו את התריס. ברגע שהוא ראה אותנו - הוא הניח את התינוקת, שהייתה בידיים שלו, על המיטה בחדר השינה, ורץ לכיוון המטבח. היא כבר הייתה מחוסרת הכרה. מיד אחרינו הגיעו שוטרים ומד"א".

 

במשטרה טוענים כי כאשר השוטרים פרצו לבית, האב, ככל הנראה מעורער בנפשו, תקף אותם. בבית נמצאה התינוקת עם סימני חנק וחבלות קשות בכל גופה. פרומה הועברה בידי מד"א לבית החולים "ביקור חולים" בעיר במצב קשה, אך שם נקבע מותה בחלוף זמן קצר.

 

"מחזה כזה מעולם לא ראיתי"

כונן "איחוד הצלה" שהוזעק לזירת האירוע סיפר ל-ynet כי האב היכה באלימות קשה את התינוקת: "מחזה כזה מעולם לא ראיתי. פשוט לא היה לנו מה לעשות". דובר "איחוד הצלה", אבי יוספי, אמר ל-ynet: "התינוקת היתה חבולה ודיממה בכל גופה".

 

ארז גתי, פרמדיק מד"א ירושלים שהוזעק למקום, סיפר: "כשהגענו, התינוקת הייתה ללא רוח חיים, מחוסרת הכרה

עם סימני פגיעה בעיקר באזור הגולגולת וקצת בגפיים התחתונות. מדובר במקרה קשה, במיוחד כשמצפים להתחיל את השנה בצורה אופטימית".

 

בשולי האירוע, לבית החולים ביקור חולים הגיעו כמה עשרות חרדים שניסו לתקוף את השוטרים שאיבטחו את המקום. שניים מהם נעצרו. כמה מהנוכחים דרשו למנוע את נתיחת גופתה של התינוקת.

 

לפני כמה חודשים ארע רצח דומה, על רקע סכסוך בין הוריה של פעוטה, כאשר אסף גולדרינג, תושב בצרה, רצח את בתו נועה בת ה-3. גם במקרה זה חנק האב למוות את בתו. כשלושה שבועות לאחר מכן הואשם גולדרינג בכך שרצח את בתו על רקע "התפרקות התא המשפחתי". כחודש וחצי לאחר מכן הוא שם קץ לחייו בבית המעצר הדרים, באמצעות קפיצה מגדר בגובה שלושה מטרים.


פורסם לראשונה 01/01/2010 00:30

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס, קובי נחשוני ורונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשרות חרדים ניסו לתקוף שוטרים
צילום: גיל יוחנן
חרדים דרשו למנוע את נתיחת הגופה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים