שתף קטע נבחר

שלושה בבימה אחת

שלמה בר, גדול הפייטנים חיים לוק והתזמורת האנדלוסית שיתפו פעולה זה עם זה לא פעם - אבל בקונצרט הפתיחה של העונה האנדלוסית החדשה, הם יופיעו כולם יחד, לראשונה

לאחר הזעזועים שפקדו את התזמורת האנדלוסית בשנה שעברה, שבעקבותיהם התפצלה לשתי תזמורות, פותחת "התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד" עונת קונצרטים חדשה עם שילוב מוזיקלי ייחודי, אבל כמעט מתבקש. בקונצרט הפתיחה, שייערך הערב (יום א') בתיאטרון ירושלים ישתפו פעולה עם התזמורת שני אמנים שכבר הופיעו איתה בעבר (בגרסתה הקודמת) - אבל מעולם לא יחד: שלמה בר והפייטן רבי חיים לוק. 

 

רבי חיים לוק נחשב לאחד מגדולי הפייטנים של דורנו (אם לא הגדול שבהם). הוא מופיע ברחבי העולם, ולעתים לא-רחוקות גם מוזמן גם לשיר בפני מלכים ונכבדים אחרים בעולם הערבי. אחד הפיוטים שיבצע עם בר בקונצרט יהיה "שער פתח דודי", שכתב ר' שלמה אבן גבירול. ynet מגיש את הביצוע, מתוך החזרות.

 

פעמים רבות נפגשו שלמה בר וחיים לוק בפסטיבלים שונים בעולם. בחזרות קשה היה שלא להבחין בהתרגשות ההדדית, כשבר קורא לחיים לוק "מורי ורבי"

ולוק מחמיא לו בחזרה, תוך החלפת חוויות משותפות. 

 

קונצרט הפתיחה נבנה כך שאת קטע ההופעה המשותף של השניים "יעטפו" שני חלקים שבהם יופיע כל אחד מן האמנים יחד עם התזמורת. לוק ישיר פיוטים מוכרים, חלק בביצועים חדשים, ובר יבצע עם הרכב הנגנים שלו ועם האנדלוסית מהמיטב של "הברירה הטבעית".

 

בשנה שעברה עברה התזמורת האנדלוסית צרות לא-מעטות. העמותה שניהלה את התזמורת פורקה, בין השאר בשל בעיות של מנהל תקין, עובדים שבתו ופוטרו, וחלק נכבד מהם אף הקים את "התזמורת האנדלוסית החדשה" - שאף הוכרה יל-ידי הרשויות. במקביל, התזמורת האנדלוסית הישראלית מנוהלת על-ידי עיריית אשדוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רבי חיים לוק. מופיע בפני נכבדי העולם הערבי
מומלצים