שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למכירה בצרפת: מיליוני חיסונים לשפעת החזירים

  בעוד שמדינות רבות בעולם משוועות לחיסונים לשפעת החזירים, בצרפת נתקעו עם מלאי עצום של מיליוני מנות. זאת, בשל כוונת הממשל לחסן כל תושב בשתי מנות חיסון - שלא צורך. בין הקונות: מצרים, מקסיקו ואוקראינה

  בצרפת לא מודאגים כרגע ממגיפת שפעת החזירים, אלא דווקא מעודף חיסונים: שר הבריאות הצרפתי מסר בסוף השבוע כי משרד הבריאות הצרפתי רכש 94 מיליון מנות חיסון בעלות של 869 מיליון אירו (כמיליארד ורבע דולרים) - שליש יותר מהכמות שזקוקים לה צרפת. עתה מחפשים הצרפתים מדינות המעוניינות לרכוש את עודף החיסונים.

   

  דרושות: מדינות שחסר להן

  הסיבה לעודף המלאי העצום נעוץ במחשבה הראשונית לפיה כל אחד מ-65 מיליון תושבי צרפת יזדקק לשתי זריקות

   נגד שפעת החזירים. אולם באחרונה נמצא כי זריקה אחת מספיקה כדי ליצור בגוף רמה מספיקה של נוגדנים לנגיף H1N1. לפיכך, נותרה צרפת עם מלאי של מיליוני מנות חיסון מיותרות.

   

  באחרונה החל משרד הבריאות הצרפתי בחיפוש אחר מדינות שיהיו מעוניינות לרכוש את עודף החיסונים. צרפת כבר הצליחה למכור לקטאר 300 אלף מנות חיסון. כשני מיליוני מנות חיסון נוספות ימכרו למצרים. מדינות נוספות שהסכימו לרכוש את החיסונים הן מקסיקו ואוקראינה. כל מנת חיסון תימכר בעלות של 6.25 עד 10 אירו.

   

  אצלנו, רכש משרד הבריאות שבעה מיליון ו-300 אלף מנות חיסון לכלל האוכלוסייה. מהשבוע מאפשר משרד הבריאות לכל  האזרחים לקבל את גרסת החיסון ללא המרכיב אדג'ובנט המגביר את תגובת מערכת החיסון. עד כה התחסנו כ-300 אלף ישראלים - 2% מהאוכלוסייה.

   

  בתוך כך, ממשיכה שפעת החזירים לגבות קורבנות: עד כה מתו 82 ישראלים מהשפעת. רוב הנפטרים סבלו מהשמנת יתר או ממחלות רקע קשות ובהן מחלות לב, כליות וסוכרת. בשבוע שעבר נודע כי שתי ילדות בנות 11 לקו בשבץ מוחי בעקבות שפעת החזירים. עד כה, מתו בישראל 23 אנשים ללא מחלות רקע מהמחלה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיסון לשפעת החזירים. המחסנים מלאים
  צילום: AFP
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים