שתף קטע נבחר

לבני עונה למופז: "הוא מנסה לחרב את קדימה"

יו"ר קדימה הטיחה במופז ביקורת חריפה, בעקבות דרישותיו החוזרות ונשנות ממנה להקדים את הבחירות לראשות המפלגה. "הוא עדיין שקוע בפריימריז שהיו לפני שנה ורוצה 'מועד ב', אבל כשהצעתי שהסיעה תכריע בסוגייה - נעתקו מילותיו", אמרה

אפילו לא ערב אחד של חסד. אחרי האווירה המחויכת שניסתה לייצר באירוע הגיבוש בירושלים, השיבה אמש (יום ב') יושבת-ראש קדימה, ציפי לבני, להאשמות הקשות שהטיח בה מספר 2 במפלגתה - ואמרה בשיחות עם מקורביה: "מופז מנסה לחרב את המפלגה".

 

רק שעות ספורות עברו מאז צחקה לבני עם מופז ורקדה על הבמה, תוך מה שנראה כהתעלמות מהביקורת הקשה שמתח על ערב החברה שארגנה - עד שהחליטה לתקוף אותו בחריפות. "מופז רוצה להחליף אותי.

זה יכול להיות לגיטימי במועד, אבל פחות כאשר הוא עדיין שקוע בפריימריז שהיו לפני שנה וסופר את התוצאות. מה שהוא בעצם רוצה זה 'מועד ב'".

 

לאחר ישיבת הסיעה אתמול כינס מופז עיתונאים ויצא בהתקפה חריפה. "לבני גורמת נזק למדינת ישראל, לקדימה ולחברי הסיעה", טען והוסיף: "המדינה סובלת מכך שקדימה לא נמצאת בממשלה. גם קדימה סובלת מכך, וחברי הסיעה שאינם מצליחים להשפיע. זה לא התנועה שלה. זו לא התנועה שלי וזו לא התנועה של אף אחד. המצב בקדימה הוא שהמנגנון זו קופסה שחורה והתקנון דרקוני".

 

לבני, שהתייחסה באותן שיחות לדרישתו לקיים בהקדם פריימריז לראשות המפלגה, אמרה כי הדבר לא יביא לכל תועלת - גם למופז עצמו. "כל הזמן הוא דורש ותובע את זה כאן ועכשיו", אמרה לבני והוסיפה: "הוא אומר שהגיע הזמן להכרעה. כשאמרתי לו 'אוקיי, בבקשה, שהסיעה תכריע עכשיו' - נעתקו מילותיו".

 

"לא אקבל החלטה תחת איומים"

למרות הטענות האחרונות מפי בכירים במפלגה, נראה כי חששם מפני פילוג בקדימה עדיין שריר וקיים. "אני לא מוכנה לקבל החלטות והכרעות בגלל איומים ובגלל אקדח שמוצמד לי לראש, תוך כדי שאומרים שאם לא יהיו פריימריז - יהיו פיצול, פילוג, וסכסוך", אמרה לבני והוסיפה: "מופז דורש ממני להביא בהמלצתי לסיעה מועד לקיום בחירות לראשות המפלגה, אבל אין לי שום כוונה לעשות את זה ולכן הצעתי שהסיעה תכריע. היו פריימריז רק לפני שנה וקצת".

 

יחד עם זאת, הוסיפה יו"ר קדימה בשיחות סגורות כי דבריו של מופז, שאותם הגדירה "איומים" והתווספו לדרישתו

לבצע את הליך הבחירות לראשות המפלגה כבר בתקופה הקרובה, אינם מקובלים עליה. "אני לא מחפשת לדחות, אבל אי אפשר שכל אחד יאיים איומים שונים ומשונים ויצפה שנלך לפי החלטתו".

 

לדברי לבני, אין ביכולתה לנבא האם יולידו פריימריז בתקופה הקרובה תוצאה שתהיה לטובתה. "אני לא יודעת מתי זה יהיה טוב לי. יש כאלה שאומרים שפריימריז טובים לי עכשיו כי הוא (מופז) מאוד חלש ולכאורה זה יכול לשרת אותי, אבל יש כאלה שאומרים ששלושה חודשים לפני בחירות זה מאוחר מידי, ויכול להיות שיש טעם בדבר, לכן יהיה דיון. במובנים מסוימים אני גם אדישה, כי במדינת ישראל לך תדע מה יהיה בעוד חצי שנה, עוד שנה או עוד שנתיים", אמרה יו"ר קדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "אדישה למועד הפריימריז"
צילום: ג'ורג' גינסברג
מופז. "רוצה מועד ב'"
צילום: עופר עמרם
מומלצים